Ogród
ogród

Pielęgnacja drzew owocowych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze robotnikami, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych pań, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest miłe, jeżeli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie aksamitek albo grabienie liści jesienną porą to czynności, które kojarzyć się mogą z wytchnieniem. Panowie, którzy pracują umysłowo po prostu marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.

Wymarzony ogród

Kiedy postawiliśmy już swój wymarzony dom, powinniśmy zatroszczyć się nie tylko o jego aranżację wewnątrz, ale także na zewnątrz. Chodzi w tym przypadku o oryginalny i zadbany ogród, który będzie zadziwiał wszystkich naszych gości i okolicznych przechodniów. Zadanie nie jest wcale proste – jeżeli mamy mały ogród, z jednej strony to plus, gdyż możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i meble do ogrodu, z drugiej strony to minus, jako że przy małej przestrzeni nie łatwo zdecydować się na określone rodzaje drzew i krzewów – z wielu będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.
ogród zimowy

Wygodne poduszki ogrodowe

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek sezonu niekończących się biesiad w ogrodzie. Bez wątpienia nie ma lepszego miejsca na weekendowy odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi oraz rodziną. Spędzanie czasu w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy poobiednia kawa przy słonecznej pogodzie celebrujemy wiele godzin. Podczas gdy dzieciaki bawią się w piaskownicy czy grają w badmintona mamy wreszcie czas, by rozsiąść się wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, poopalać się lub przejrzeć gazetę albo po prostu uciąć sobie regenerująca drzemkę.
kosiarka

Pielęgnacja ogrodów wymaga zakupu paru przydatnych urządzeń

Pielęgnowanie ogrodów wymaga zakupu kilku przydatnych sprzętów, które znacznie mogą ułatwić codzienne obowiązki. Jednym z nich jest kosiarka, dzięki niej można będzie zadbać o to, żeby trawnik przed domem zawsze odpowiednio się prezentował.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Kłopoty z sąsiadami? A może chcesz odrobinę prywatności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasza działka i prywatny teren uszczęśliwiał ciszą i relaksem. Potrzebujemy, być tam nieskrępowani i nie myśleć o tym, czy ktoś na nas patrzy.
ogród zimowy

Ogrody

To relikt po czasie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, kiedy zatrudnionym z wielu dziedzin przyznawano małe wycinki terenu w ramach zapłaty za wieloletnią pracę. Można stwierdzić, że to był jeden z niewielu trafnym pomysłów, które zrodziły się w intelektach socjalistycznych decydentów. Starszy człowiek ma wiele czasu i chce być jeszcze do czegoś użytecznym.
Rybki w oczku ogrodowym

Jak zaaranżować ogród

Za oknem deszcze, ale to nie powód, by nie planować przyszłych dniach. Ogród to coś, o co trzeba dbać okrągły rok. W jesienne miesiące mimo to mało da się pielęgnować, warto oddać ten okres na opracowanie interesującej aranżacji na ciepłe dni.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom przynosił nam radość, dobrze zatroszczyć się też o o teren do niego przylegający. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie istotne jest trafne oświetlenie zewnętrzne ogrodu.
ogród

Posiadanie swojego ogródka to prawdziwa przyjemność

Posiadanie własnego ogrodu to prawdziwa przyjemność. Trzeba jednakże pamiętać, że jednocześnie jest to nadzwyczaj duży obowiązek, jako że tylko wystarczająco pielęgnowany będzie stanowił doskonałe miejsce do wypoczynku. Na szczęście współcześnie oferowany jest bogaty zakres urządzeń, jakie mogą się okazać faktycznie przydatne w pracach ogrodowych. Przykładem są chociażby traktorki, dzięki którym można bez problemu i co najważniejsze – wygodnie ściąć trawę, a jest to przecież jeden z najistotniejszych obowiązków w ogrodzie.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieciaków w ogrodzie

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W czasach komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Dobrym rozwiązaniem na zachęcenie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na wybudowanie placu wystarczy mały ogródek przy domu.
1 2 3 4 5