Fototerapia
lampa do światłoterapii

Fototerapia, czyli lecznicza moc światła

Zauważasz u siebie zmniejszenie aktywności, problemy ze skupieniem się i codziennym wstawaniem? Czujesz ciągły niepokój, cierpisz na regularną bezsenność? Nie obwiniaj się, gdyż to wina klimatu w którym mieszkać. A konkretnie zdecydowanie za małej ilości promieni słonecznych.

Fototerapia i jej zalety

Ostatnimi czasy wyjątkowo lubiane stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą odpowiedniego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i o wiele większe natężenie aniżeli normalne lampki. Umożliwia leczenie depresji wywołanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza w okresie zimy. Deficyt światła może doprowadzać m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, kłopotów z koncentracją oraz zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.
depresja

Pewny środek na walkę z depresją zimową

Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.