Związek
psycholog

Czy mediacja może naprawić związek – w jakiej sytuacji ma ona szanse na powodzenie?

Gdy ciągłe spory i kłótnie rujnują relacje między małżonkami, a na całym zdarzeniu najmocniej cierpią dzieci, każdy sposób jest dobry, by ratować relacje. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze formy terapii i mediacji małżeńskiej. Ale czy są one skuteczne i czy opłaca się je użyć?
psycholog

Jak radzić sobie z trudnym okresem w związku

Po latach małżeństwa nierzadko zdarza się, że czujemy się w związkuzagubieni. Coraz bardziej niepokoi nas, że od jakiegoś czasu nie możemy porozumieć się z naszym partnerem, choć mieszkamy pod jednym dachem. Kryzysy w długoletnim związku to nie jest rzeczą nadzwyczajną, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z nimi na co dzień. Czasami wystarczy odrobina większej uwagi z naszej strony i zastosowanie się do kilku porad psychologicznych. Zdarza się jednak, że źródło problemu jest głębsze i wynika z jakiegoś poważniejszego zdarzenia w naszym życiu. Wtedy stanowczo trzeba udać się do psychologa, który pomoże nam lepiej zrozumieć przyczyny kłopotów w naszym związku oraz znalezieniu konkretnego rozwiązania.
wizyta u psychologa

Przyczyny pojawiania się kryzysów w małżeństwie, w jaki sposób można dać sobie z nimi radę

Chyba każda para miewa w swoim związku różne okresy. Raz jest wspaniale, uczucie aż rozkwita pomiędzy partnerami, a niekiedy mają się oni ochotę pozabijać albo rozstać i już nigdy więcej nie odezwać. Tak naprawdę jest niedużo par, jakie z czystym sumieniem by mogły powiedzieć o sobie, że nie miały żadnego kryzysu. W zdecydowanej większości związków będą się one przytrafiać, mają różne nasilenie i w sumie od samych małżonków będzie zależało, czy uda im się z tego wyjść bez rozstania.