Jak z pożytkiem wypoczywać na wakacjach i w sobotę i niedzielę?

Kanapa, telewizor, mecz, napój wysokoprocentowy oto stereotypowy obraz naszego kibica piłki nożnej. Zagorzały fan sportu z brzuszkiem piwnym lub z dużą otyłością powinien przestać być synonimem mężczyzny po pięćdziesiątce. Sport, a w szczególności piłka nożna to niezwykłe widowisko, jednak, aby podtrzymywać zdrowego ducha konkurencji wśród swoich dzieci i wnuków panowie powinni wyjść poza mieszkanie i dać przykład swoim postępowaniem, a przy okazji zwrócić uwagę na swoje zdrowie.

jazda na rowerze
Jednak dowolna dyscyplina nie za każdym razem wesprze. Aktywne spędzanie wolnego czasu nie tyczy się zresztą tylko płci męskiej, panie także powinny znaleźć dla siebie jakąś formę aktywności fizycznej.Sporo z nich zapewne stwierdzi, że porządki zabierają dużo z ich siły i zapasu kalorycznego, jednak spalanie kalorii to nie to samo co aktywne spędzanie czasu wolnego. Podczas rekreacyjnej aktywności fizycznej nie tylko dba się o formę, ale przede wszystkim obniża się poziom stresu. Ruch nie muszą być bardzo obciążające, aktywne spędzanie czasu wolnego powinno być w głównej mierze przyjemne. Z początku mogą to być niedługie i nieforsujące trasy w nordic walkingu, do zajmowania się tym rodzajem sportu musimy mieć 2 kijki i odrobinę chęci. Dla osób z problemami z kręgosłupem zalecanym wyborem jest chodzenie na basen. Niestety nie każdy wie jak pływać, dlatego ciekawym rozwiązaniem wydaje się aqua aerobik, czyli fitness w wodzie. Może go uprawiać dowolna liczba osób jednocześnie oraz nie jest on taki złożony jak się zdaje, przeprowadzany jest w przestrzeni gdzie poziom wody nie jest zbyt wysoki a równocześnie pozwala na odciążenie stawów (ciecz nas unosi), zmniejsza też prawdopodobieństwo kontuzji.

Absorbujący materiał? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij ten link, w serwisie rehabilitacja dzieci kraków, który tam miejscu odnajdziesz, także jest coś interesującego!

Inne przydatne wiadomości znajdziesz także tutaj: poza domem rower.


Pozostałe artykuły

Środki na odchudzanie – czy dobrze jest je nabywać czy jednak lepiej wybrać bardziej naturalne metody?

dieta
Odchudzanie jest czynnością, a właściwie nawet procesem, którego podejmuje się wzrastająca ilość ludzi. Wynika to z tego, że na skutek dość szybkiego tempa życia oraz niezdrowej diety, która najczęściej opiera się na szybko odgrzewanych mrożonkach lub tzw. fast-foodach, niemalejąca liczba mieszkańców naszego kraju ma kłopoty z utrzymaniem właściwej masy ciała, która nie stanowiłaby zbyt dużego obciążenia dla kręgosłupa, mięśni itp.
1 2