Straty w ogrodzie spowodowane przez gryzonie - w jaki sposób im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest niezwykłym zajęciem, które umie sprawić sporo przyjemności, ale również wymaga sporo trudu i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim swoją pasję i każdą wolną chwilę poświęca na dbanie o swój zielony skwer. Nie da się ukryć, że gdy wszystkie kwiaty zaczynają kwitnąć zaspokojenie z dokonanej pracy jest wielka. Z tego powodu każde szkody, czy to spowodowane siłami przyrody czy gryzoniami są przykre. Należałoby wobec tego interesować się tym, jakim sposobem można zabezpieczać rośliny na przykład przed porywistym wiatrem czy też ziąbem, i jak skutecznie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta
W rozmaitych sklepach ogrodniczych da się wyszukać nadzwyczaj wiele rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dostęp do naszego ogrodu. Nie sposób ukryć, że zmorą każdego ogrodnika są krety i nornice. Prócz tego, że budując kopce w ziemi zaburzają cały wygląd przestrzeni ogrodowej to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów i nasiona roślin. Niezaprzeczalnie jest to najogromniejsza strata, bo cebulki ładnych kwiatów nie są tanie i łatwe w późniejszym utrzymaniu. Z tego względu warto namyślić się, czy nie lepiej jest poświęcić nieco więcej pieniędzy i z początkiem sezonu inwestować w porządne rozwiązanie. Do nich rzeczywiście przynależy siatka na krety, jaka efektywnie blokuje ich dostęp do centralnej części ogródka . Wykonana z trwałego materiału i z gęstym splotem jest po prostu dla gryzonia trudnością nie do zwyciężenia. Ceny takich siatek w sklepach internetowych są niezmiernie przystępne, stąd warto od razu kupić potrzebną ilość metrów, aby rozłożyć ją na jak najogromniejszej przestrzeni ogródka. Czytaj też


Pozostałe artykuły

Leżaki z technorattanu będą się pięknie prezentowały

Ogród
Co musi znaleźć się w naszym ogrodzieKiedy przyjdziemy do wniosku, że pragniemy, by nasz ogród był miejscem, w którym sympatycznie będziemy mogli odpocząć po całym dniu, to należy się namyślić, co pragniemy w nim postawić. Czy ma się tam znaleźć stół, krzesła, hamak, huśtawka, a być może planujemy ustawić cały namiot, w którym będziemy mieli szansę siedzieć? Im lepiej zaplanujemy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
1 2