Czy zastrzyk podawany prosto do gałki ocznej boli i jakie dolegliwości można leczyć tą metodą?

Nasze gałki oczne, zwłaszcza po ukończeniu 50. roku życia są narażone na liczne, przewlekłe schorzenia. Zastrzyk wykonany prosto do oka stanowi najszybszą metodę wprowadzenia medykamentu. Iniekcje doszklistkowe, czyli fachowa nazwa zastrzyków wprowadzanych do wnętrza gałki ocznej.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Choć dla sporej części chorych brzmi strasznie i poważnie, jest to zabieg wykonywany wyjątkowo szybko i sprawnie. Poprzez zastosowanie znieczulenia regionalnego, jest też pozbawiony bólu. Przeprowadza się go za pomocą szczególnie wąskiej igiełki, z zachowaniem precyzyjnych zastrzeżeń aseptyki. Jałowe warunki są zachowane, aby zredukować niebezpieczeństwo zakażenia.

Kiedy okulista - hiperłącze - powinien zarekomendować iniekcje? To najlepsza a jednocześnie najszybsza metoda podawania środków leczących poważne choroby siatkówki, jak choćby cukrzycowy obrzęk plamki, czy zwyrodnienie plamki żółtej. Iniekcje doszklistkowe przeprowadzane są przez większą część rodzimych placówek okulistycznych - specjalistyczna klinika okulistyczna Optegra. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Zabieg nie jest zalecany pacjentom cierpiącym na poszczególne schorzenia serca. Omawiane iniekcje stanowią jedną z najskuteczniejszych metod leczenia AMD, czyli zwyrodnieniem plamki żółtej.


Pozostałe artykuły

Masz problem z trzymaniem moczu? Nie załamuj się, jest odpowiedni sposób na te dolegliwości. Zobacz, co to jest

Lekarze podczas zabiegu
Masz problem z nietrzymaniem moczu? Na szczęście jest na to rozwiązanie! Tak zwane leczenie laserem to zabieg, w którym istotne jest fototermiczne kurczenie ścianek pochwy. Podczas tego typu zabiegu wykorzystywany jest laser, który powoduje wzmacnianie powięzi wewnątrz miedniczej a także ścianek pochwy.
1 2