Czy zastrzyk podawany prosto do gałki ocznej boli i jakie dolegliwości można leczyć tą metodą?

Nasze gałki oczne, zwłaszcza po ukończeniu 50. roku życia są narażone na liczne, przewlekłe schorzenia. Zastrzyk wykonany prosto do oka stanowi najszybszą metodę wprowadzenia medykamentu. Iniekcje doszklistkowe, czyli fachowa nazwa zastrzyków wprowadzanych do wnętrza gałki ocznej.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Choć dla sporej części chorych brzmi strasznie i poważnie, jest to zabieg wykonywany wyjątkowo szybko i sprawnie. Poprzez zastosowanie znieczulenia regionalnego, jest też pozbawiony bólu. Przeprowadza się go za pomocą szczególnie wąskiej igiełki, z zachowaniem precyzyjnych zastrzeżeń aseptyki. Jałowe warunki są zachowane, aby zredukować niebezpieczeństwo zakażenia.

Kiedy okulista powinien zarekomendować iniekcje? To najlepsza a jednocześnie najszybsza metoda podawania środków leczących poważne choroby siatkówki, jak choćby cukrzycowy obrzęk plamki, czy zwyrodnienie plamki żółtej. Iniekcje doszklistkowe przeprowadzane są przez większą część rodzimych placówek okulistycznych - specjalistyczna klinika okulistyczna Optegra. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Zabieg nie jest zalecany pacjentom cierpiącym specjalistyczna klinika okulistyczna Optegrainiekcje stanowią jedną z najskuteczniejszych metod leczenia AMD, czyli zwyrodnieniem plamki żółtej.


Pozostałe artykuły

Jeszcze szybsza regeneracja tkanek gwarantowana

zabieg
Szukane przez użytkowników sieci informacje odnośnie innowacyjnych zabiegów są dostępne na wyciągnięcie ręki. Na tematycznych stronach sieciowych troszczy się z dbałością o to, by każdy z internautów mógł wyszukać niezbędne dane w szybki i łatwy sposób. Tak więc rozwiązanie zabiegowe jak fala uderzeniowa wrocław proponuje z zastosowaniem różnorodnych metod.
1 2