Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę prywatności? Nikt z nas nie chce być podglądanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasz ogród i prywatna posesja uszczęśliwiał spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś nas podgląda.

ogrodzenie domu
Każdy posiadacz posesji ma możliwość ogrodzić swoją przestrzeń. Jednak kodeks porządkuje również i tą dziedzinę życia w sprawie budowania.

Nie wszystkich wiadomości dowiesz się się z gazet. Jeżeli chciałbyś poczytać o interesujących przypadkach odwiedź nasze serwisy (https://mtproject.pl/) www.

Nie można odgradzać swej ziemi w sposób dobrowolny. W tej sprawie wszyscy muszą się liczyć z kodeksami i dopasować się do nich. Tak więc właściwie mówiąc nie można zapominać o przepisach prawa budowlanego, lecz także o opinii sąsiadów. By postawienie ogrodzenia przebiegało zgodnie z prawem i bez problemów, to przed rozpoczęciem należy ustalić wszelkie procedury.

Pozostałe artykuły

Nowoczesne oświetlenie biurowe

Pod kloszem
Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć prawie żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.


Do postawienia płotu nie jest potrzebne pozyskiwanie zgody. Jednakże w niektórych sytuacjach może zachodzić potrzeba złożenia należytego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o zamiarze stawiania ogrodzenia. Dotyczy to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a także wszystkich innych, które mają być postawione od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych przestrzeni publicznych. Drugim przypadkiem podczas którego musimy powiadomić o fakcie montowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tej kwestii jego umiejscowienie nie ma znaczenia).
1 2