Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę prywatności? Nikt z nas nie chce być podglądanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasz ogród i prywatna posesja uszczęśliwiał spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś nas podgląda.

ogrodzenie domu
Każdy posiadacz posesji ma możliwość ogrodzić swoją przestrzeń. Jednak kodeks porządkuje również i tą dziedzinę życia w sprawie budowania. Nie można odgradzać swej ziemi w sposób dobrowolny. W tej sprawie wszyscy muszą się liczyć z kodeksami i dopasować się do nich. Tak więc właściwie mówiąc nie można zapominać o przepisach prawa budowlanego, lecz także o opinii sąsiadów. By postawienie ogrodzenia przebiegało zgodnie z prawem i bez problemów, to przed rozpoczęciem należy ustalić wszelkie procedury.

Pozostałe artykuły

Klasyczne oświetlenie

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć |oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.


Do postawienia płotu nie jest potrzebne pozyskiwanie zgody. Jednakże w niektórych sytuacjach może zachodzić potrzeba złożenia należytego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o zamiarze stawiania ogrodzenia. Dotyczy to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a także wszystkich innych, które mają być postawione od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych przestrzeni publicznych. Drugim przypadkiem podczas którego musimy powiadomić o fakcie montowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tej kwestii jego umiejscowienie nie ma znaczenia).
1 2