Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę prywatności? Nikt z nas nie chce być podglądanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasz ogród i prywatna posesja uszczęśliwiał spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś nas podgląda.

ogrodzenie domu
Każdy posiadacz posesji ma możliwość ogrodzić swoją przestrzeń. Jednak kodeks porządkuje również i tą dziedzinę życia w sprawie budowania.

Nie wszystkich wiadomości dowiesz się się z gazet. Jeżeli chciałbyś poczytać o interesujących przypadkach odwiedź nasze serwisy (https://mtproject.pl/) www.

Nie można odgradzać swej ziemi w sposób dobrowolny. W tej sprawie wszyscy muszą się liczyć z kodeksami i dopasować się do nich. Tak więc właściwie mówiąc nie można zapominać o przepisach prawa budowlanego, lecz także o opinii sąsiadów. By postawienie ogrodzenia przebiegało zgodnie z prawem i bez problemów, to przed rozpoczęciem należy ustalić wszelkie procedury.

Pozostałe artykuły

Piękny ogród dzięki oświetleniu

Lampy ogrodowe
Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Niemniej, aby nasz dom dawał nam radość, dobrze zadbać też o o teren do niego przylegający. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie ważne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozlokowane lampy ogrodowe uwypuklają walory nawet niewielkiego ogródka, a z dużego ogrodu dobrze dopasowane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.


Do postawienia płotu nie jest potrzebne pozyskiwanie zgody. Jednakże w niektórych sytuacjach może zachodzić potrzeba złożenia należytego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o zamiarze stawiania ogrodzenia. Dotyczy to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a także wszystkich innych, które mają być postawione od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych przestrzeni publicznych. Drugim przypadkiem podczas którego musimy powiadomić o fakcie montowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tej kwestii jego umiejscowienie nie ma znaczenia).
1 2