Do jakiego specjalisty powinniśmy się udać, gdy mamy problem z psychiką? Do psychiatry czy psychologa? Od czego jest to zależne?

Jak odczuwamy, że nasze życie wymyka się spod kontroli, jak nie jesteśmy w stanie już dłużej kontrolować swoich odczuć, jak wszystko zdaje się gorsze, i coraz bardziej bezsensowne - na pewno warto w takiej sytuacji odwiedzić lekarza.

Ale jakiego rodzaju fachowiec będzie dla nas bardziej odpowiedni? Psychiatra czy psycholog?

Pozostałe artykuły

Jak wybrać odpowiednią zębową protezę?

rozwiązanie
Idealna proteza zębowa to taka, jaka zapewnia rezultat jak najbardziej zbliżony do ząbków naturalnych, nie ciśnie, zapewnia pełną funkcjonalność przy rozdrabnianiu posiłków.


Niestety, bez przerwy panuje stereotyp, który mówi, iż należy być faktycznie nienormalnym, aby uczęszczać do psychologa, a tym bardziej do psychiatry. Samo powiedzenie tego słowa “psychiatra” przy niektórych osobach spowoduje, iż rozpoczyna się kłopotliwa cisza. Szczególnie w mniejszych ośrodkach miejskich, jak Mińsk Mazowiecki, pokutuje takie przekonanie. To faktycznie błędne myślenie. Tego rodzaju osoby nie dostrzegają tego, że człowiek nie składa się jedynie z ciała - skóry, kości oraz mięśni, lecz również z psychiki, jaka ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Fachowe porady znajdziesz na stronie http://cpsens.pl/oferta/konsultacja-psychiatryczna? do fachowca, nie wiedzą do końca, czy bardziej odpowiedni będzie psychiatra czy psycholog? Psychiatra ma przygotowanie stricte medyczne, więc ukończył medycynę, może przepisywać recepty na różnorodne lekarstwa, przykładowo na leki na nerwicę. Wielu takich specjalistów jest również psychoterapeutami. Psycholog zaś to osoba, która skończyła studia psychologiczne, najczęściej przyjmuje swoich pacjentów w takim miejscu, jak poradnia psychologiczna. Nie może przepisywać recept na lekarstwa.
1 2