Co wiemy o herbacie? Jakie istnieją jej rodzaje? Czemu warto ją pić, jakie daje korzyści?

Osoby lubiące herbatę mają całkiem duży wybór. Tak naprawdę w każdym sklepie mogą wybrać herbatę czarną, czerwoną i białą. Smak oraz właściwości zależne są od rodzaju i sposobu parzenia.

Według wielu znawców najzdrowsza i niesamowicie wartościowa jest herbata dobrego gatunku liściasta. Odda ona doskonale swój smak i aromat, dlatego też lepiej nie nabywać najtańszych herbat, szczególnie ekspresowych.

parzenie herbaty
Dlatego też jak herbata sklep specjalistyczny to będzie doskonały wybór, gdyż to w nim zakupimy najlepszej jakości produkty (herbaty w sklepie demmers). Należy natomiast wiedzieć, że na t jak smakuje i na jakość napoju ma wpływ także woda, której używa się do przygotowania tego napoju. Jak chcielibyśmy zachować najbardziej oryginalny aromat herbacianych liści, najlepiej dobrać lekką, miękką, przefiltrowaną wodę. Niesamowicie ważne jest także, żeby czajnik, w którym gotujemy wodę nie był pokryty kamieniem w środku.

Woda twarda o sporej zawartości fluoru oraz chloru będzie źle wpływać na smak oraz jakość herbat. Istnieje parę typów herbat, każda z nich ma pewne właściwości. Czarna herbata zawiera największą ilość teiny. Najkorzystniej zaparzać liściastą, a nie tą z torebki. Obowiązkowo trzeba robić to dłużej aniżeli trzy minuty, bo po długim czasie parzenia z herbaty wytrącają się garbniki, jakie neutralizują działanie teiny. Herbata tego rodzaju pobudza i wspomaga wydzielania się soków trawiennych. Kolejny typ to zielona herbata, jaka pochodzi z takiej samej rośliny, co herbata czarna. Jej liście zostały poddane procesowi fermentacji, co powoduje, że zawiera ona mniej teiny. Do tego posiada więcej przeciwutleniaczy, które niszczą szkodliwe wolne rodniki. Długość jej parzenia wpływa na ilość przeciwutleniaczy.


Pozostałe artykuły

Olej i woda kokosowe, czyli które produkty z kokosa musisz posiadać w swoim domu

Olej kokosowy
Kokos posiada bardzo dużo zdrowotnych właściwości, przez które naprawdę warto zakupić produkty z niego wytworzone. Przyjrzyjmy się dłużej wodzie oraz olejowi. Dlaczego powinno się je mieć??
Skład wody z kokosa jest niezwykle podobny do osocza krwi człowieka. Warto podkreślić, że nie jest to mleko, ale woda wydobywana ze środka młodego kokosa.
1 2