Gps dla kota lub psa? Tak to możliwe! Warto się przekonać, co daje tego typu nadajnik i czy warto go wybrać

Sporo osób się zastanawia nad tym, by zakupić dla swojego pupila coś w rodzaju gps, przez co będzie wiadomo, gdzie nasz pupil znajduje się w razie gdybyśmy nie mogli go znaleźć. Dziś mamy do wyboru mikroczip oraz gps dla zwierzaka, jednak te sprzęty nie działają w ten sam sposób. Czym więc się różnią?Czipy dla kota czy psa są układami scalonymi. Są bardzo małe, ich wielkość jest jak ziarnko ryżu o rozmiarach 12 mm x 2,1 milimetrów. Mamy w jego wnętrzu zakodowany piętnastocyfrowy numer, jest on przypisywany dla naszego czworonoga. To właśnie za pomocą tego kodu możliwa jest identyfikacja i rejestr zwierząt, który można znaleźć w dwóch bazach z danymi w naszym kraju. Pierwszą z nich jest Safe Animal, drugą Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.

GPS jest dzisiaj powszechny, ponieważ sporo osób tak odnajduje drogę, szczególnie jeśli podróżujemy autem. Global Positioning System więc to system nawigacji satelitarnej, jaki obejmuje już tak naprawdę całą planetę. Lokalizator gps dla kota albo psa znajduje się często w obroży - . To malutki, mikroskopijny nadajnik, jaki umieszczony jest coraz częściej w nieprzemakalnym etui. Tego typu etui jest bardzo wygodne dla zwierzęcia, nie obciąża samej obroży, nie jest w związku tym to jakiś ciężar, jaki męczy mocno psa albo kota. Wiedzmy natomiast, że przy wyborze nadajnika gps musimy sugerować się odpowiednią wielkością obroży.
pies


Z zainstalowaniem tego sprzętu nikt nie powinien mieć większych trudności, dlatego też nie musimy po to iść do weterynarza. Wraz z nadajnikiem opiekun zwierzaka dostaje również oprogramowanie na komputer albo telefon, przez co będzie w stanie zobaczyć aktualną lokalizację psa albo kota, jak również trasę, jaka obecnie jest przez niego pokonywana. Jednak tego typu lokalizatory to ciągle dość drogie gadżety - . W sieci co prawda możemy zakupić tego typu nadajniki już od dwustu złotych, lecz cena renomowanego urządzenia wynosi około tysiąca złotych.

Pozostałe artykuły

Masz psa bądź kota? Powinieneś regularnie odwiedzać sklep zoologiczny, w którym znajdziesz niezbędne artykuły

kot
Zwierzę w domu to wielka radość, bez znaczenia od tego czy jest to pies, kot, a może rybka, na którą będziemy spoglądać z prawdziwą przyjemnością, ponieważ akwarium to nad wyraz miły widok dla oczu. Jeżeli i ty masz albo zamierzasz mieć jakiegoś zwierzaka, musisz regularnie zacząć odwiedzać sklep zoologiczny, ponieważ tylko tam wyszukasz wszystko, co niezbędne jest w opiece nad nim.
1 2