Czy mediacja może naprawić związek – w jakiej sytuacji ma ona szanse na powodzenie?

Gdy ciągłe konflikty i zatargi rujnują relacje między małżonkami, a na całym zdarzeniu najmocniej cierpią dzieci, każda metoda jest dobra, by naprawić relacje. Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszą się najróżniejsze formy mediacji i terapii małżeńskiej. Ale czy przynoszą one efekty i czy opłaca się je użyć?
W jaki sposób działa terapeuta?

Kryzysy w związku mogą posiadać bardzo różne podstawy. Czasem chodzi tu tylko i wyłącznie o brak chęci do słuchania drugiej osoby i wzięcia pod uwagę jej potrzeb. W tym wypadku terapia małżeńska jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Mediator, jako osoba całkiem postronna powinien szybko spostrzec, w czym tkwi problem, i zaproponować nam rozwiązanie, które jest najbardziej optymalne dla obu współmałżonków. Istotne jest to, że terapeuta jest bezstronny i żąda dokładnie takiego samego zaangażowania od obu współmałżonków, co sprawia, że oboje muszą pracować nad poprawą wzajemnych relacji (Bożena Jakubowska - psycholog warszawa).
Gdzie szukać pomocy?

Pozostałe artykuły

Terapia indywidualna to niesamowity sposób na poznanie siebie i przezwyciężenie problemów z zamieszłych czasów.

skontaktuj się z psychologiem w swojej okolicy
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu prawie nikt nie rozmyślał nad własnym zdrowiem psychicznym, a osoby biorące udział w regularnych spotkaniach z psychologiem czy terapeutą uznawane były za świrów.


psycholog
Jeżeli interesuje nas fachowy psycholog Warszawa – jak i każde większe miasto – dysponuje wieloma gabinetami, które mają kwalifikacje, by zająć się naszym związkiem. Czym trzeba jednakże się sugerować, wybierając właściwego fachowca? Przede wszystkim musimy przemyśleć, czy dany terapeuta budzi nasze zaufanie – terapia małżeńska zasadza się na szczerym opowiedzeniu o najbardziej intymnych obawach czy wymaganiach każdego z małżonków, a opowiedzenie takich szczegółów obcej osobie wymaga ogromnego zaufania.


Czy warto wybrać się na terapię grupową?
terapia gdynia dla par stanowi jedno z rozwiązań, które może zostać omówione przez terapeutę. W tym przypadku każda z leczonych z par dodatkowo zyskuje na obecności drugiej pary – pozwala to na porównanie własnych konfliktów z innymi oraz na obserwowanie dobrych kroków, które wykonuje towarzysząca para. Jeśli poszukujemy gabinetu, w którym przyjmuje preferujący tego rodzaju rozwiązania psycholog Warszawa stanowi idealne miejsce.
1 2