Pomoc przedmedyczna – istotny obowiązek

Wyobraź sobie taką historię. Podróżujesz autem. Twoim oczom uwidocznia się wypadek samochodowy. We wnętrzu pojazdów są uwięzione osoby. Któraś spośród nich może potrzebować pierwszej pomocy. Przejedziesz obojętnie, czy uratujesz komuś życie? Musisz udzielić pomocy, to Twój obowiązek! Jednakże pomoc przedmedyczna to przedsięwzięcie, do jakiego specjalistyczne urządzenia nie są wymagane.
Apteczka samochodowa
Wystarczy apteczka samochodowa ze sklepu. Tym samym nie lekceważ obowiązku posiadania apteczki samochodowej w aucie.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Zapewne każdy uczył się kiedyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, bądź na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę przyswoiliśmy w większym, bądź mniejszym stopniu. Myśląc, iż zapewne nigdy nam się nie przyda. Niemniej jednak nie ma co na to liczyć. Warto przyłożyć się do nauki sztucznego oddychania. Służą do tego specjalne fantomy. Jeśli przyswoimy biegłość w resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas standardową czynnością. Jak również bez cienia wątpliwości zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś życia.

Pozostałe artykuły

Mezoterapia - czy naprawdę działa, w jaki sposób przebiega i jakie problemy zwalcza?

zabieg
Obecnie niezwykle duża wagę przykładamy do nienagannego wyglądu. Wiemy jak ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego też coraz częściej decydujemy się na zabiegi, które mogą poprawić stan naszego ciała. Poprawianie urody kojarzy się z interwencją chirurgiczną, co nie wydaje się bardzo przyjemne. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest zdecydowanie mezoterapia. W jaki sposób przebiega i z jakimi problemami pozwala sobie radzić?


Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Do sytuacji, gdy musimy ocalić czyjeś życie dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym kwartale 2012 roku doszło do ponad 20 tysięcy wypadków w zakładzie pracy. W ich konsekwencji 86 osób zmarło. Przypuszczalnie mogliby żyć, jeśliby pomoc przedmedyczna została udzielona w odpowiednim czasie. Niezmiernie ważne jest, żeby w każdym zakładzie pracy znajdowała się apteczka zakładowa na czarmed.plapteczka zakładowa na Właśnie jej obecność często decyduje o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie cenniejsze od złota

Złota godzina jest najważniejszym czasem, który upłynął od momentu zastosowania rozstrzygającej a także odpowiedniej pomocy. Jeśli nie zaczniesz działać błyskawicznie, po przybyciu ratowników medycznych, którzy wezmą ze sobą aparaty do masażu oraz reduktory tlenowe, może okazać się, że jest już za późno. To zrozumiałe, iż nie każdy zdecyduje się na reanimację rannego w wypadku, ale im więcej takich ludzi, tym więcej uratowanych istnień.
Zainspirowane przez: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
Autor: A.Z.
2018-07-11 22:02:02