Kamień w ogrodzie: jak można to użyć?

Jeszcze całkiem niedawno kamień w ogrodach wykorzystywany był tylko i wyłącznie do wykonania ogródka skalnego. Ale możliwości wykorzystania kamienia w ogrodzie są dużo większe. Stawiając na użycie tego naturalnego materiału w ogrodzie, powinno się wybierać dopasowane jego rodzaje. Jakiego rodzaju kamienie najlepiej zastosować w przylegających do domu ogrodach?

ogród
Jaki kamień do ogrodu kupimy, uzależnione jest głównie od tego, w jakim celu mamy w planach go zastosować. Z kamienia można bowiem nie tylko komponować cieszące się popularnością skalniaki, ale także układać z nich alejki oraz tworzyć niezwykle modne w w ostatnich latach gabiony. Zakupiony przez nas kamień do ogrodu musi odpowiadać również charakterowi, jaki zamierzamy uzyskać w ogrodzie. (marmurowe kominki) Jeśli nasz ogród ma mieć bardzo naturalistyczny, wiejski charakter to świetnie będą prezentowały się w nim kamienie, które zebrać można, przechadzając się po polach położonych w bliskim sąsiedztwie naszego domu. W zależności od miejsca, w którym znajduje się dom na polach natknąć się można na różne gatunki kamieni. Można natknąć się na kamienie granitowe, bazaltowe, ale również piaskowce oraz wapienie.


Pozostałe artykuły

Leżaki z technorattanu będą się pięknie prezentowały

Ogród
Co pragniemy mieć ustawione w ogrodzie?Jeśli przyjdziemy do wniosku, że pragniemy, żeby nasz ogród był miejscem, w którym sympatycznie będziemy mogli odpocząć po calutkim dniu, to warto się zastanowić, co pragniemy w nim ustawić. Czy powinien się tam pojawić stolik, krzesła, hamak, huśtawka, a może wymyślamy postawić calutki namiot, w którym będziemy mieli szansę siedzieć? Im lepiej wymyślimy powierzchnię naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
1 2