Kamień w ogrodzie: jak można to użyć?

Jeszcze całkiem niedawno kamień w ogrodach wykorzystywany był tylko i wyłącznie do wykonania ogródka skalnego. Ale możliwości wykorzystania kamienia w ogrodzie są dużo większe. Stawiając na użycie tego naturalnego materiału w ogrodzie, powinno się wybierać dopasowane jego rodzaje. Jakiego rodzaju kamienie najlepiej zastosować w przylegających do domu ogrodach?

ogród
Jaki kamień do ogrodu kupimy, uzależnione jest głównie od tego, w jakim celu mamy w planach go zastosować. Z kamienia można bowiem nie tylko komponować cieszące się popularnością skalniaki, ale także układać z nich alejki oraz tworzyć niezwykle modne w w ostatnich latach gabiony. Zakupiony przez nas kamień do ogrodu musi odpowiadać również charakterowi, jaki zamierzamy uzyskać w ogrodzie. (marmurowe kominki) Jeśli nasz ogród ma mieć bardzo naturalistyczny, wiejski charakter to świetnie będą prezentowały się w nim kamienie, które zebrać można, przechadzając się po polach położonych w bliskim sąsiedztwie naszego domu. W zależności od miejsca, w którym znajduje się dom na polach natknąć się można na różne gatunki kamieni. Można natknąć się na kamienie granitowe, bazaltowe, ale również piaskowce oraz wapienie.


Pozostałe artykuły

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

kwitnące pąki kwiatów
W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogródku możemy zastosować parę prostych trików. Po pierwsze można sprawdzić czy na terenie naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując odpowiednią studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi wypełniać wszystkich przesłanek sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest wykorzystanie pojemników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma też swoje minusy ponieważ dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych jednak możemy zmniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeśli te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlania.
1 2