Kamień w ogrodzie: jak można to użyć?

Jeszcze całkiem niedawno kamień w ogrodach wykorzystywany był tylko i wyłącznie do wykonania ogródka skalnego. Ale możliwości wykorzystania kamienia w ogrodzie są dużo większe. Stawiając na użycie tego naturalnego materiału w ogrodzie, powinno się wybierać dopasowane jego rodzaje. Jakiego rodzaju kamienie najlepiej zastosować w przylegających do domu ogrodach?

ogród
Jaki kamień do ogrodu kupimy, uzależnione jest głównie od tego, w jakim celu mamy w planach go zastosować. Z kamienia można bowiem nie tylko komponować cieszące się popularnością skalniaki, ale także układać z nich alejki oraz tworzyć niezwykle modne w w ostatnich latach gabiony. Zakupiony przez nas kamień do ogrodu musi odpowiadać również charakterowi, jaki zamierzamy uzyskać w ogrodzie. (marmurowe kominki) Jeśli nasz ogród ma mieć bardzo naturalistyczny, wiejski charakter to świetnie będą prezentowały się w nim kamienie, które zebrać można, przechadzając się po polach położonych w bliskim sąsiedztwie naszego domu. W zależności od miejsca, w którym znajduje się dom na polach natknąć się można na różne gatunki kamieni. Można natknąć się na kamienie granitowe, bazaltowe, ale również piaskowce oraz wapienie.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób wybrać idealne meble do ogrodu?

Meble ogrodowe z drewna teakowego Ballare
Ogród to świetne miejsce na przyjmowanie gości bądź relaks jedynie w towarzystwie najbliższych osób. Ponadto, nadaje się też do odpoczywania z dobrą gazetą. Niemniej, jeśli pragnie się w pełni korzystać z możliwości które zapewnia, trzeba zadbać o jego stosowne urządzenie, tym samym meble ogrodowe mają tak istotne znaczenie.
1 2