Kamień w ogrodzie: jak można to użyć?

Jeszcze całkiem niedawno kamień w ogrodach wykorzystywany był tylko i wyłącznie do wykonania ogródka skalnego. Ale możliwości wykorzystania kamienia w ogrodzie są dużo większe. Stawiając na użycie tego naturalnego materiału w ogrodzie, powinno się wybierać dopasowane jego rodzaje. Jakiego rodzaju kamienie najlepiej zastosować w przylegających do domu ogrodach?

ogród
Jaki kamień do ogrodu kupimy, uzależnione jest głównie od tego, w jakim celu mamy w planach go zastosować. Z kamienia można bowiem nie tylko komponować cieszące się popularnością skalniaki, ale także układać z nich alejki oraz tworzyć niezwykle modne w w ostatnich latach gabiony. Zakupiony przez nas kamień do ogrodu musi odpowiadać również charakterowi, jaki zamierzamy uzyskać w ogrodzie. (marmurowe kominki) Jeśli nasz ogród ma mieć bardzo naturalistyczny, wiejski charakter to świetnie będą prezentowały się w nim kamienie, które zebrać można, przechadzając się po polach położonych w bliskim sąsiedztwie naszego domu. W zależności od miejsca, w którym znajduje się dom na polach natknąć się można na różne gatunki kamieni. Można natknąć się na kamienie granitowe, bazaltowe, ale również piaskowce oraz wapienie.


Pozostałe artykuły

Stylowe meble ogrodowe pomogą zaplanować każdy ogród

Ogród
Możemy zakupić designerskie meble ogrodowe

Wykańczając dom, pragniemy żeby wszystko przedstawiało się jak najpiękniej i wspaniale okazało się do siebie dobrane. Tak samo powinniśmy zatroszczyć się o swój ogród, aby wypoczynek w nim okazał się na pewno miłym przeżyciem.
1 2