Czemu warto pić herbatę? Jak pomaga, jakie ma właściwości? Jakie są rodzaje herbat?

Herbata to jeden z ulubionych napojów Polaków. Jak tylko nie słodzimy jej tonami cukru, to ma rewelacyjne właściwości, więc cudownie może wpływać na nasz organizm.
Polifenole które znajdują się w herbacie to doskonałe przeciwutleniacze, ponieważ zapobiegają tworzeniu się niektórych nowotworów a także chorób układu krążenia.

herbata w filiżance
Jednym z najbardziej dobrych źródeł takich związków jest biała herbata. Naukowcy są pewni, iż biała herbata właściwości zapewnia wspaniałe właściwości, picie więc tego rodzaju herbaty będzie zapobiegać wiotczeniu włókien elastylowych i kolagenowych, co sprawia, że spowolniony będzie proces powstawania zmarszczek. Dużo pomocnych informacji o tym rodzaju herbaty - jak pić i podawać białą herbatę. Identycznie korzystna jest zielona herbata, która jest pełna antyoksydantów. Jest niezwykle pomocna na oczy, które są dość często uszkadzane z powodu stresu oksydacyjnego. Różnorakie badania wskazały, iż picie herbaty wpływa najbardziej pozytywnie na tkanki oka, zwłaszcza zaś na siatkówkę. Jednakowoż to nie tylko zielona i biała herbata mają najlepszy wpływ na zdrowie. Wielbiciele czarnej herbaty też cieszyć się mogą z jej najlepszego działania. Picie czarnej herbaty zaniża ciśnienie krwi, ponadto minimalizuje stężenie hormonów stresu w organizmie. Różne badania to potwierdzają. Co ciekawe, wbrew rozpowszechnionej wiedzy, herbata posiada duże ilości kofeiny, chociaż tego rodzaju kofeina nazywana jest teiną, lecz chemicznie to identyczna substancja. Badania na pewno potwierdzą, iż połączenie kofeiny oraz innych związków, jakie znajdują się w herbacie będzie zapobiegać rozwojowi cukrzycy typu 2.
herbata czerwona


Pozostałe artykuły

Czarna herbata z dodatkami- pyszny oraz prozdrowotny napój uprzyjemniający różnorodne spotkania

herbata
Herbata nie od dziś gości na naszych stołach uprzyjemniając tak samo nasze posiłki, jak również spotkania z przyjaciółmi. Napój ten nie bez przyczyny może się poszczycić tak ogromną popularnością, ponieważ kto nie przepada za tym wspaniałym aromatem, jak także idealną podstawą do przyjemnej rozmowy? Warto zdawać sobie sprawę, iż bardzo dużą popularnością cieszy się dziś herbata czarna, która z dodatkami gwarantuje doskonałe walory smakowe, jak i zdrowotne.
1 2