Korekcja zeza to jedna z najpopularniejszych operacji okulistycznych, wykonana wcześnie ma szansę zupełnie wyleczyć tę przypadłość

Nowoczesne procedury powodują, iż praktycznie każda wada wzroku może być poprawiona. Mnóstwo dzieci korzysta z takich zabiegów, aby pozbyć się na ten przykład zeza.

Cena takiej operacji jest wysoka, jednak sporo ludzi twierdzi, iż opłaca się więcej wydać, aby rozkoszować się dobrym wzrokiem.


Jeżeli chodzi o młodocianych, to trzeba wiedzieć, że korekcja zeza ma u nich ogromne szanse na sukces. Dorośli, którzy poddają się temu zabiegowi nie odzyskają całkowitej sprawności widzenia. Zanim dziecko poddane zostanie operacji, można stosować tak zwane leczenie zachowawcze, to znaczy specjalne szkła. Jeśli jednak wada się nie cofa, to wkraczają lekarze. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że operacja zeza (np. w w tej klinice u dzieci wykonywana jest pod całkowitą narkozą i wymaga zrobienia badania krwi i EKG.


Pozostałe artykuły

Kiedy niezbędna jest psychoterapia Kraków jest miastem, gdzie jest dostępna kompleksowa pomoc psychologiczna.

konferencja psychoterapeutów
Terapia tego rodzaju koncentruje się na profilaktyce i kuracji zaburzeń oraz rehabilitacji emocjonalnej. Taka rekonwalescencję prowadzi terapeuta - specjalista, który posiada właściwe wykształcenie i umiejętności. Powinno się pamiętać, że psychoterapeuta nie jest psychologiem, psychiatrą, czy terapeutą uzależnień – to diametralnie różne zawody.


Lekarze zalecają też, aby na 6 godzin przed operacją nie jeść oraz nie pić. Sama korekcja zeza trwa dość krótko i przeważnie po paru godzinach operowany wychodzi do domu. Dłużej trwa natomiast wracanie do formy. Dobrze jest wiedzieć, iż operacja zeza u dzieci jest bardzo popularnym zabiegiem i z reguły kończy się sukcesem. Jeżeli dziecko nie usunie tej wady w czasie dojrzewania, to w przyszłości będzie niesłychanie ciężko ją usunąć. Warto więc o to zadbać odpowiednio wcześnie- polecam przeczytać.
1 2