Korekcja zeza to jedna z najpopularniejszych operacji okulistycznych, wykonana wcześnie ma szansę zupełnie wyleczyć tę przypadłość

Nowoczesne procedury powodują, iż praktycznie każda wada wzroku może być poprawiona. Mnóstwo dzieci korzysta z takich zabiegów, aby pozbyć się na ten przykład zeza.

Cena takiej operacji jest wysoka, jednak sporo ludzi twierdzi, iż opłaca się więcej wydać, aby rozkoszować się dobrym wzrokiem.


Jeżeli chodzi o młodocianych, to trzeba wiedzieć, że korekcja zeza ma u nich ogromne szanse na sukces. Dorośli, którzy poddają się temu zabiegowi nie odzyskają całkowitej sprawności widzenia. Zanim dziecko poddane zostanie operacji, można stosować tak zwane leczenie zachowawcze, to znaczy specjalne szkła. Jeśli jednak wada się nie cofa, to wkraczają lekarze. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że operacja zeza (np. w w tej klinice u dzieci wykonywana jest pod całkowitą narkozą i wymaga zrobienia badania krwi i EKG.


Pozostałe artykuły

Troska o poprawny rozwój i zdrowie dzidziusia

lekarz alergolog z pacjentem
Zaniedbania powstałe podczas rozwoju dziecka mogą odbić się nie tylko na jego aktualnym stanie zdrowia, ale w szczególności przekładać się na nieprawidłowe zdrowie na przyszłość. W obecnym świecie wiele dzieci ma różne problemy zdrowotne, jakie rodzice bagatelizują i uważają za całkiem niegroźne.


Lekarze zalecają też, aby na 6 godzin przed operacją nie jeść oraz nie pić. Sama korekcja zeza trwa dość krótko i przeważnie po paru godzinach operowany wychodzi do domu. Dłużej trwa natomiast wracanie do formy. Dobrze jest wiedzieć, iż operacja zeza u dzieci jest bardzo popularnym zabiegiem i z reguły kończy się sukcesem. Jeżeli dziecko nie usunie tej wady w czasie dojrzewania, to w przyszłości będzie niesłychanie ciężko ją usunąć. Warto więc o to zadbać odpowiednio wcześnie- polecam przeczytać.
1 2