Na koniu w Warszawie

Jazda konna kiedyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana jako forma transportu, dzisiaj dostępna dla wszystkich, przechodzi swój rozkwit w kategoriach rekreacji, jak też zdrowotnej. Żyjąc w pośpiechu i stresie, nie pamiętamy o tym jak niezbędny dla ludzi jest kontakt z przyrodą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem polepszającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na relaks i oderwanie od szarej codzienności.


koń
Obcowanie ze zwierzętami na co dzień jest bardzo istotne. Kształci, rozwija wrażliwość, ma moc przełamywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w częściowo innej postaci niż obecnie, znana jest od czasów starożytnych. Od ponad połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym dziwnego, przebywanie z koniem zawiera w sobie odrobinę czarów. Żadna inna postać terapii nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Praca klienta, opiekuna i zwierzęcia musi być indywidualna, mimo że posiada ogromne spektrum możliwości, pracując psychoruchowo, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią ścigania na Służewcu, niejako zobowiązuje do nie zapominania o tradycji i wykorzystania oferowanych opcji. Ciągle wiele młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy własne zdolności w jeździe konnej i z pewnością powinno się powiedzieć, że jest to sport hulajnogi wyczynowe na całe życie. Dla dojrzałych osób także, ponieważ na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie wiele wybaczają.

W zimie, nie tylko dla doskonałych jeźdźców pojawiają się w stajniach interesujące propozycje. Przez wiele stajni organizowany jest na przykład kulig, cieszący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to przyjemny sposób na spędzenie chłodnego weekendu poza stolicą. Pamiętać należy jednak o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się ciepło ubrać, a następnie już tylko zezwolić sobie na przeżycie przyjemności w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, pędzenie, padający biały śnieg… taki klimat służy odcięciu się od zmartwień.

Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny konnej, każdy odnajdzie tam coś zajmującego, co spowoduje że jego życie stanie się chociaż troszkę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze zachęci wszystkich na oścież otwartymi drzwiami.
2023-03-08 07:51:08