Poziom zadowolenia pacjentów prywatnych szpitali

Polska służba zdrowia nie należy do idealnych systemowo tworów. Pełno jest niedbalstwa, które tylko jeszcze bardziej pogarszają niedobry wizerunek. Jeszcze niedawno politycy byli w stanie wmawiać nam, iż jest inaczej, jednakowoż wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy tacy najbardziej beznadziejni, lecz znajdujemy się na szarym końcu.
O polskiej służbie zdrowia
obsługa w szpitalu
możemy narzekać bez przerwy. Gdyby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to zapewne tych skarg zebrałoby się ich największa ilość w historii naszego kraju. Zdrowie jest najważniejsze, nie damy rady bez dobrego zdrowia funkcjonować, a gdy tak podstawowy twór jak służba zdrowia nie daje rady, to z jednej strony czujemy zaniepokojenie o własne życie, a z drugiej wielką złość. Jak widać, narzekania przeciętnych rodaków nie są przesadą. udowadnia to Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który mówi, iż jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom tych usług.


Pozostałe artykuły

Zdrowie posiada się tylko jedno, więc warto o nie odpowiednio dbać, aby długo radować się wspaniałą formą oraz samopoczuciem

zdrowie
Nikt nie chce chorować i borykać się z złym samopoczuciem. By uniknąć komplikacji zdrowotnych i schorzeń, trzeba zadbać o formę ciała.


Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia jest międzynarodowym rankingiem analizującym i egzaminującym jak działa sektor medyczny w danym kraju. Na pierwszym miejscu jest Holandia, my niestety nawet nie jesteśmy w okolicach pierwszej dziesiątki, gdyż na 33 państwa wylądowaliśmy na... dwudziestym siódmym miejscu. Wypadamy beznadziejnie pod względem dostępu do leków, lecz także – co praktycznie nikogo nie dziwi – oczekiwania na wizytę ulekarza czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto próbował się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, iż oddalony termin, jaki z jednej strony jest w stanie każdego rozbawić (ale jedynie na początku), ale z drugiej już ogromnie zasmucił i zdenerwował. Na przykład, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas musi poczekać 3 miesiące, a w Niemczech takie zabieg będzie już dostępny w 3 tygodnie. Co to dużo mówić, nawet proste badanie typu usg kolana to długie czekanie, nawet kwartał.


Na szczęście poza państwową służbą dostępna jest też prywatna oferta. Wiadomo, należ za nią płacić, w zależności od zabiegu, lecz mamy pewność świetnie przeprowadzonego zabiegu i należytej opieki. Zdrowie jest najistotniejsze, więc czasem pieniądze spadają na kolejne miejsca, gdyż co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może zepsuć nam zdrowie... Warto więc rozglądać się za solidnym centrum medycznym, najlepsze zaś efekty osiągniemy, gdy poszukamy takich zabiegów w internecie.
2017-08-18 06:30:48