Zastanawiasz się, jak przetrwać zimę i jesień? Może coś rozgrzewającego, coś jak pyszna domowa nalewka?

Zima to czas na coś ciepłego, rozgrzewającego, coś jak smakowita nalewka. Nalewka, jaką aktualnie znamy została wymyślona przez Włochów, chociaż to nasza tradycyjna narodowa specjalność. Do wyboru jest wiele różnych nalewek, od przyjemnie słodkich i delikatnych, po wytrawne i mocne. Każdy odnajdzie smak, jaki będzie mu w największym stopniu odpowiadał.
nalewka
Nalewka nie powstała w celach rozrywkowych, dla uciechy, ale jako lekarstwo.

Jeżeli przedstawione w tym wpisie informacje są według Ciebie emocjonujące, to oprócz tego, który zamieszcza analogiczne materiały.

Receptura najbardziej wiekowej nalewki – czosnkowej, powstała już około 4 - 6 wieku przed naszą erą. Definiowana była jako eliksir młodości i ponoć stosowano ją na każdą z dolegliwości. Czosnek w takiej nalewce zalewano winem, a dopiero w ósmym wieku naszej ery, w wyniku destylacji uzyskano mocniejszy alkohol. Taki bimber był wzbogacany ziołami, słodzony miodem, działanie miał jak leczniczy eliksir. I tak aż do szesnastego wieku alkohol uchodził tylko jako lekarstwo. Dopiero Włosi to zmienili, ponieważ doceniając miłe, wzbogacające samopoczucie działanie alkoholu, wpadli na pomysł, że można z tego czerpać dochody.

Pozostałe artykuły

Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Ciepła herbatka
Czerwona herbata, chociaż znana w kraju oraz Europie od relatywnie niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od tysiącleci. Jej najróżniejsze zalety dietetyczne są w nowym tysiącleciu potwierdzone poprzez dużej ilości naukowców w rozmaitych międzynarodowych publikacjach.


Źródło informacji:

nalewki
Rozpoczęli więc tworzyć likwory, czyli trunki do zwykłej konsumpcji. Ażeby „zabić” nieprzyjemny smak i zapach spirytusu dodawano do tych trunków olejki, miód i wyciągi z ziół. Nalewki stały się więc bardzo popularne w całej Europie, a stan ten trwa do dnia dzisiejszego. Pośród najlepszych jesteśmy w stanie wymienić cytrynówkę czy nalewkę korzenną. Nalewka cytrynowa, czyli cytrynówka jest najbardziej korzystna dla osób, które lubią kwaśne smaki. Odznacza się niezwykle przepysznym smakiem, jest rozgrzewająca, a co istotne, znacznie poprawia humor. To bardzo popularna nalewka, można ją sporządzić dosyć szybko i skosztować ją prawie od razu, ponieważ nie wymaga ona leżakowania. Jednocześnie nie zaszkodzi, kiedy ją odstawimy choćby na jedną noc. Kolejną wartą polecenia jest nalewka korzenna. Bardzo znana przedstawicielka domowych wyrobów alkoholowych. Ma niepowtarzalny smak i cudowny aromat.
1 2