Brak Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób narzeka na życie w mieście i marzy, iż zamieszka kiedyś na wsi

Jesteś mieszczuchem jednak coś ciągnie Cię na przedmieścia. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, a nawet jeśli byś chciał się wyprowadzić musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nowość w życiu. Nie chcesz tego, ale weekendy lubisz spędzać za miastem, by podziwiać dzikość przyrody i zbawiennym spokojem.
w ogródku
Uwielbiasz przeglądać poradnik o lasach i łąkach. Nawet robisz to w pracy, wtedy, gdy masz chwilę wolnego, to pozwala ci na ucieczkę chociaż na moment od codziennych spraw, od miejskiego zgiełku, to przeniesie cię na łono natury, gdzie będziesz spędzał każdy weekend. Przeglądają inny poradnik o motylach, owadach i pająkach chciałbyś pomyśleć nawet o ich hodowli, ale po chwili ta odważna myśl jest porzucona przez Ciebie. Niemniej, myślisz przydałby się jakiś ogród lub działka, żeby tak samo w tygodniu, jak i w weekend, po pracy, wyskoczyć i odpocząć. Zwłaszcza gdy pozwolimy sobie na niewielką fontannę, basen albo oczko wodne - warto wiedzieć. Świetny relaks!

Może Cię to zaskoczy, ale dużo osób tak myśli, nawet ci, którzy zawsze uwielbiali duże miasta i nie wyobrażali sobie życia poza nimi. W jakiś sposób ich rozrywkowe młodzieńcze życie upłynęło już w dużym mieście, posmakowali rozrywki, a teraz jakby szukając odpoczynku myśląc, jakby to było miło znaleźć się takim, zielonym miejscu (przedmioty do dekorowania ogrodu: klik).

Pozostałe artykuły

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Odpoczynek w ogrodzie
Problemy z sąsiadem? A może chcesz odrobinę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasz ogród i prywatna posesja cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.


Szczególnie, że sam kontakt z naturą naprawdę nam sprzyja. Jak mówią uczeni, widoki miejskie (samochody, bloki, ulice) działają na nas umysł przygnębiająco, zaś miejsca zielone – parki, lasy, góry pozwalają na relaks, na odblokowanie energii psychicznej, pozwalają przede wszystkim na prawdziwy odpoczynek i relaks.
1 2