Czym jest światłoterapia i jak czynnie leczyć symptomy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka dziś mnogość osób i jest spowodowana brakiem albo też niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, gdy na dworze robi się mrok już późnym popołudniem częstokroć możemy odczuwać niepokój lub też stany depresyjne, pogarsza się nasz humor oraz samopoczucie. Aczkolwiek jednak depresję zimową wolno efektywnie pokonać i wyleczyć. Jakim sposobem?

Kobieta z depresją
Odpowiedzią jest światłoterapia. Jak sama nazwa pokazuje metoda ta polega na uzdrawianiu światłem. Przez około 3 do 5 dni przyjmuje się odpowiednie ilości światła o natężeniu 10 000 luksów, jakie jest wydzielane przez wyjątkowe urządzenia do światłoterapii. Taka terapia przynosi niezmiernie wielki rezultat, aż 85 procent osób dostrzega znaczą poprawę.

Jeśli więc i Ciebie dopada zimowa melancholia to wskazane jest zaciekawić się tą postacią leczenia. Z reguły wystarczy kilka codziennych sesji po mniej więcej pół godziny (mniej lub więcej w zależności od siły depresji). Taką terapię powinno się rozpocząć jak najszybciej, wtedy przyniesie ona wyższe oraz szybsze rezultaty. A w jaki sposób wygląda sam zabieg? - więcej informacji

Nie musisz oczywiście siedzieć bezowocnie z twarzą przy lampie przez przeszło pół godziny. Żeby terapia (Sprawdź Patryk Roczon psycholog) była efektywna i przyniosła oczekiwane wyniki wypada zadbać o to, aby światło padało na oczy, chociaż nasz wzrok może być wycelowany gdziekolwiek. Wskutek tego bez kłopotu zdołamy w trakcie sesji czytać książkę, oglądać gazetę albo rozmawiać z przyjaciółmi Sprzedażą tych produktów zajmuje się firma Ilumina.

1 2