W jaki sposób walczyć z alergią? które sposoby są najlepsze, aby ją przezwyciężyć? Oto kilka niezawodnych sposobów

Dla wielu ludzi uczulonych na pyłki roślin czy pyłki drzew rozpoczynająca się wiosna staje się ogromną zmorą bardziej aniżeli przyjemnością. Aby czuć się dobrze w coraz to cieplejsze dni oraz nie martwić się łzawiącymi oczami, chrypką, ociężałą lub przytłumioną głową oraz swędzącym oraz spuchniętym nosem trzeba pamiętać o kilku istotnych sposobach, które pomogą nam trochę załagodzić objawy takiej alergii. A mianowicie:

1). Najważniejszą oraz podstawową zasadą jest to, żeby ochraniać nasze oczy przed słońcem.

Ostre oraz intensywne światło słoneczne nasila bowiem łzawienie oczu. Dlatego aby dobrze czuć się na dworze należy na przykład nakładać przyciemnione okulary i najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym.
2). Warto też pamiętać, aby zamykać okna w swoim domu, najbardziej wtedy gdy mamy silniejszy wiatr albo bardzo pogodne niebo. A jeżeli już koniecznie musimy uchylić okno, to należy najpierw dokładnie spryskać zasłony wodą (najlepiej jakby firanki były długie oraz sięgały do parapetu). Zwilgocona spryskana tkanina powinna zatrzymywać większość przechodzących pyłków.
3). Bardzo istotne jest by wracając do naszego domu bardzo dokładnie spłukiwać z siebie pyłki. Rekomendowane jest wzięcie prysznica i dokładne umycie głowy - polecamy.

Trzeba pamiętać także iżulgę odczujemy gdy dość szybko zmienimy ubranie.
4). Jeśli chodzi o zmianę odżywiania dobrze jest jeść więcej składników, które wzbogacone są w magnez oraz wapń, ponieważ mają one właściwości przeciwalergiczne.
5). Na koniec praktyczna rada mówiąca o tym, gdy mamy chęć wyjścia na dłużej z domu. W takim wypadku dobrze jest wychodzić z domu po deszczu, gdyż mniejsze jest zaleganie pyłków w powietrzu.

1 2