Piecza nad dogorywającymi bliskimi

Dbałość paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, poprzez stosowanie terapii przeciwbólowej, żeby poprawić ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych kosztów za świadczenia zdrowotne użyczane w ochronie paliatywnej.
Opieka paliatywna w mieszkaniu pacjenta jest częstokroć dla niego najlepszym rozstrzygnięciem.

Przebywa on wśród bliskich osób i nie czuje się samotny w owych przykrych chwilach. Bywają takie warunki, gdy piecza nad dogorywającymi bliskimi jest nierealna z przeróżnych powodów. Wówczas istnieje możność umiejscowienia chorego w hospicjum (śląskie). Nie jest to prosta decyzja dla krewnych, jednakże w takiej sytuacji idzie o pomoc schorowanemu. W takiej placówce jest stały dostęp do leków przeciwbólowych. Lekarze i pielęgniarki w jakiejkolwiek sytuacji umieją i zdołają przynieść ulgę cierpiącym, posiadają do tego stosowne narzędzia.

Hospicjum na śląsku zajmuje się jedynie leczeniem objawowym, którego celem jest leczenie dokuczliwości położenia, w jakim odnajduje się pacjent, a nie powodów schorzenia. Podstawowym przedsięwzięciem jest dążenie do unicestwienia, albo ograniczenia
Pielęgniarki w szpitalu
odczuwanego przez chorego bólu. Nadzwyczaj znacząca jest również usunięcie pozostałych niedomagań fizycznych. Obecność psychologa, kapelana, również wolontariuszy związana jest z przeżywaniem położenia w którym znajduje się chory, przez niego samego, także jego środowisko. Wolontariusz odgrywa w wielu przypadkach ogromnie znaczącą funkcję w opiece hospicyjnej.


Pozostałe artykuły

Jaką rolę pełni psychoterapeuta i kiedy powinno się wybrać się na psychoterapię?

psychologia
Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez różne ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się problemy. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, lecz użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze potrafi zerknąć na niektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przeistoczyć sposób myślenia albo postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi kłopotami.
1 2