Hemoroidy - jak je leczyć

Hemoroidy to dość powszechna choroba, a mimo tego nadal bardzo często należą do tematu tabu.
Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy czym są i jak wyglądają hemoroidy. Inaczej nazywa się je żylakami odbytu, a są to żyły znajdujące się w dolnej części odbytu, które przez chorobę nabrzmiały i poszerzyły się.

A więc jak wyglądają hemoroidy? Swoim wyglądem przypominają one poduszeczki. Każdy człowiek posiada trzy takie guzki.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://psycholog-seksuolog.com/o-mnie/) a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Jeśli jednak osoba jest chora, zatrzymuje się w nich krew co skutkuje ich powiększeniem. Powinno się także znać główne przyczyny występowania tej choroby. Przede wszystkim jest to nieodpowiednia dieta. Posiłki ubogie w błonnik, wysokokaloryczne, duże ilości alkoholu oraz kawy prowadzą do zaparć, co może być główną przyczyną hemoroidów. Innym powodem może być brak aktywności fizycznej lub zbyt duże nadużywanie siły fizycznej. Jeśli ktoś wykonuje pracę w pozycji siedzącej, czas wolny powinien spędzać na uprawianiu sportu lub przynajmniej spędzać czas w ruchu. Oczywiście działa to także w drugą stronę- biernie powinien odpoczywać ten, kto pracuje fizycznie. Spędzanie czasu wolnego na kanapie lub w wygodnym fotelu z książką to dobre rozwiązanie. Kolejną przyczyną mogą być geny. Dodatkowo według zdania specjalistów hemoroidy to schorzenie, które dopada głównie osoby w podeszłym wieku.

Jak się objawiają

Gdy ktoś chce pokonać się lub ustrzec się od tej choroby, należy znać objawy tego schorzenia. Krwawienia to pierwszy etap choroby. Na początku są one delikatne, potem robią się są coraz bardziej dokuczliwe. W przypadku tego schorzenia należy informować lekarza o każdych nieprawidłowościach. Można dzięki temu uniknąć nieprzyjemnych objawów pojawiających się w późniejszych etapach. Chorzy zgłaszają jeszcze inne objawy, takie jak swędzenie, dyskomfort, uczucie niepełnego wypróżnienia oraz wydzielina. Hemoroidy nie powinny być powodem do wstydu, ponieważ dotyka wiele osób. Przez traktowanie jej jako tabu można znacznie opóźnić jej rozpoznanie, co wydłuży czas leczenia i nasili objawy.

Jak wygląda proces leczenia

Wykrycie hemoroidów na wczesnym etapie umożliwia wyleczenie poprzez takie czynniki jak zmiana diety i stylu życia. Warto na tym etapie poszerzyć dietę o duże ilości błonnika oraz pić dużo wody. Niestety, kiedy schorzenie już się rozwinie niezbędne staną się: leki na hemoroidy. Na receptę możemy kupić przykładowo maść na hemoroidy albo czopki. Są to zazwyczaj produkty, w których łączy się środki przeciwzapalne i przeciw obrzękowe z ziołami. Istnieją także domowe sposoby walki z tym schorzeniem. Są to głównie okłady z lodu lub wilgotnej torebki z herbatą. Należy pamiętać, aby okładów nie przykładać bezpośrednio do chorych miejsc, ponieważ może spowodować to uszkodzenie tkanki. Kolejnym sposobem mogą być długie i ciepłe kąpiele z dodatkiem rumianku. Higiena osobista powinna być w tym czasie priorytetem. W trakcie trwania choroby powinno się także stosować chusteczki nawilżające zamiast zwykłego papieru. Wszystko po to, aby uniknąć zabiegu chirurgicznego, który jest konieczny przy wysokim stopniu zaawansowania choroby.
2022-09-21 13:02:04