Nietrzymanie moczu - jak leczyć?

Nietrzymanie moczu to wstydliwy kłopot zdrowotny wielu Polaków. Niewiele dolegliwości budzi w pacjentach uczucie zażenowania porównywalne z tym związanym z nietrzymaniem moczu. Jakkolwiek jest to dosyć powszechna dolegliwość, którą chorzy utrzymują w sekrecie.
Tymczasem trzeba zdać sobie sprawę, że chorobę można skutecznie wyleczyć, zamiast maskować jej symptomy, używając jedynie środków higienicznych.

Nadal dominuje niekorzystny pogląd, że jest to rzadka przypadłość, która dotyczy przede wszystkim starszych kobiet. Takie myślenie sprawia, że młodsze pacjenci wstydzą się zwrócić o pomoc do lekarza. Tymczasem fakty są takie,że nietrzymanie moczu to kłopot dla około 20 proc. dorosłych Polaków. W istocie częściej walczą się z z tą chorobą osoby po 45 roku życia, aczkolwiek ma miejsce, że problem dotyczy młodych.

Co jest przyczyną tej dolegliwości?
Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...
Niekontrolowany wyciek moczu to konsekwencja nierzadko powiązanych ze sobą symptomów.Jeden typ schorzenia to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu, którego źródłem są przede wszystkim niespawane mięśnie zwieraczy cewki moczowej, a także osłabione mięśnie dna macicy, które są podporą dla pęcherza (więcej o problemach z nietrzymaniem moczu).

Drugi typ choroby to naglące nietrzymanie moczu, które spowodowane są niezależnymi od naszej woli skurczami pęcherza.https://apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza mukowiscydoza przyczynyWyciek moczu przyśpieszają skurcze mięśni gładkich, które są nadaktywne. Jest to częsta dolegliwość u cukrzyków,jak również przy złym poziomie hormonów oraz jako efekt uboczny działania pewnych leków. Problemy z nietrzymaniem moczu to również efekt uboczny wielu chorób, na przykład udaru mózgu, a także zabiegów w obrębie miednicy mniejszej.


Pozostałe artykuły

Najlepsi specjaliści z zakresu endokrynologii

tabletki
Dzięki niesamowitemu rozwojowi dziedziny medycyny, takiej jak endokrynologia, lekarz tej specjalności, a więc endokrynolog może pomóc w zdefiniowaniu problemu. Wyprzedzone różnymi badaniami konsultacje u eksperta ułatwią ustalenie tego, jakie dalsze kroki będą przez nas podejmowane. Lekarz zajmuje się od początku swej pracy chorobami tarczycy, przytarczyc, a także kory oraz rdzenia nadnerczy. W zakres jego wiedzy oraz obowiązków wchodzi głównie diagnozowanie problemów na tle hormonalnym.
1 2