Jak można oswoić dzieci z gabinetem stomatologicznym i jakie zabiegi się tam wykonuje?

Jeśli u dzieci pojawiają się kłopoty z uzębieniem, musimy jak najszybciej udać się do specjalisty, którym jest dentysta dla dzieci. Niezwykle ważne jest to, żeby w czasie wstępnej wizyty na początku pokazać potomstwu lekarza oraz przeprowadzić z nim zapoznawczą rozmowę.


W ten sposób można by oswoić dziecko z nowym dla niego miejscem.


Doktorzy, którzy pracują w takich gabinetach ukończyli kierunek pod nazwą pedodoncja oraz są przygotowani do pracy z najmłodszymi pacjentami. W ramach swoich zadań ci doktorzy przeprowadzają standardowe zabiegi z zakresu chirurgii i stomatologii zachowawczej. Do najważniejszych z nich należą lakowanie bruzd, które stosuje się w wypadku stałych zębów przedtrzonowych i trzonowych. Zabieg ten jest stosowany w przypadku dzieci, które w wieku 6-7 lat mają pierwsze trzonowce stałe czy też w wieku 11-13 lat kolejne trzonowce. Co istotne, taki zabieg jest nieinwazyjny i opiera się na uzupełnieniu bruzd w zębie (zobacz czy usuwanie torbielą boli) przy pomocy ciekłych żywic. Po zakończeniu wizyty warto jest dać potomstwu nie tylko lizak lub jakiś inny smakołyk, ale również np. dyplom dla najdzielniejszego pacjenta. Chodzi o to, żeby wzbudzić u niego jak najbardziej przyjemne wrażenia, a w tym celu należy unikać wyrazu "ból".


Dziecko


urlop


W zakres działań, jakie może wykonywać tego typu dentysta dla dzieci są również takie zabiegi jak lakierowanie uzębienia, czyli zabezpieczanie ich płaszczyzn za pomocą środków, które zawierają wysokie stężenie chloru. Jego obowiązkiem jest mineralizacja szkliwa i hamowanie mechanizmów prowadzących do próchnicy.


Pozostałe artykuły

Gdzie i za jak wysoką zapłatę da się zrobić profesjonalne leczenie kanałowe?

dentysta podczas zabiegu
Bez wątpienia od dawna zdrowe i ładne zęby, które dają każdemu człowiekowi zdrowy i ładny uśmiech to istota w życiu każdej osoby. Trudno bowiem zdobyć niejednokrotnie dobre pierwsze wrażenie bez rzecz jasna zewnętrznych estetycznych oznak naszego image i naszego stylu.
1 2