Trawienie - jak możemy sobie pomóc?

Często efektem nadmiernego przejedzenia może być uczucie dyskomfortu, niemiła kolka, problematyczna zgaga, poczucie ciężkości i wiele innych symptomów, które są powodem do zatroszczenia się o swą wątrobę, wysyłającą znak, iż pracuje powyżej własnych możliwości.


Warto wcześniej pomyśleć o niej, jednak jeśli dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji – należy pomóc jej, a jednocześnie – samemu sobie.


ZAMYKANIE NACZYNEK LASEREM VARILITE


W chwili, gdy dojdzie do przeciążenia wątroby, należy postawić przed sobą pytanie: co jest skuteczne na trawienie wspomoże najlepiej? Wiele osób woli stare i sprawdzone środki zaradcze od leków. Jakie więc są? Otóż – przede wszystkim warto mieć na uwadze odpowiednie czynności, których nie można wykonywać. Po pierwsze bezpośrednio po posiłku nie można kłaść się, bowiem pozycja leżąca nie jest przyjazna trawieniu. Podczas posiłków z kolei należy unikać przejedzenia oraz połykać posiłki za pomocą mniejszych kęsów. Dobrze też gryźć wolno, by jak najlepiej rozdrobnić posiłek. Trawieniu pomaga także picie podczas spożywania, jednak warto pamiętać,by była to zwyczajna woda niegazowana. Dodatkowo, po skończonym spożywaniu, można udać się na krótki spacer, wspomagający trawienie oraz odtrącający uczucie senności, pojawiające się zwykle po obfitych posiłkach.


lek


Pozostałe artykuły

Czy warto kupować w aptekach online? Czy jest to dobry pomysł? O jakich rzeczach trzeba zawsze pamiętać?

krzyż apteczny
Apteki online są coraz powszechniej wybierane jako miejsca zakupów lekarstw, suplementów i kosmetyków. Można tam kupić wszelkie leki, jakie są bez recepty, najczęściej możemy spotkać tam konkurencyjne ceny, co zachęca z pewnością sporo klientów. Jednak sporo ludzi ma dość duże wątpliwości, odnośnie robienia w takich miejscach zakupów. W jaki sposób więc wybrać dobrą aptekę?


Jeśli jednak ktoś woli znacznie prostsze rozwiązanie, może sięgnąć po wszędzie dostępne tabletki.
1 2