Parę ważnych informacji nt. leku Urosept

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta ma miejsce dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość waginy i odbytu bakterie w łatwy sposób mogą przedostać się do pęcherza moczowego wywołując zapalenie.


Niepokojące objawy :

- częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu, - towarzyszące temu przykre pieczenie i ból, - sporadycznie bóle w podbrzuszu, -odczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu. Po dostrzeżeniu wymienionych przypadłości musimy natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie bagatelizujmy owych objawów, albowiem nieleczona dolegliwość może przeistoczyć się w stan przewlekły czy nawet trwałe uszkodzenie nerek!

W analizie ogólnej moczu orzeka się wtedy zwiększoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz nikłe ilości białka, natomiast w posiewie moczu występowanie bakterii.

Kuracja , zapobieganie oraz domowe sposoby na tę dolegliwość: Podstawowym elementem przeciwdziałania i leczenia chorób dróg moczowych jest branie medykamentów. Możemy zastosować np. lek o nazwie Urosept (więcej na stronie Herbapol).

Zaciekawił Cię ten nieszablonowy wpis? Jeśli tak, oprócz tego zajrzyj koniecznie (http://terapiamanawa.pl/odwyk-narkotykowy/) na tekst, który jest zamieszczony tu - on też wzbudzi twoją ciekawość.

Jest to ziołowy medykament zażywany dodatkowo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Związki czynne zawarte w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek stosuje się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, a także we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Wyjątkowo dużo pijmy! Początkowo nawet szklankę wody co pół godziny, żeby spowodować wypłukanie bakterii z dróg moczowych. Rozwodniony mocz nie będzie powodował pieczenia w czasie oddawania moczu. Najzdrowsza jest mineralna woda bez gazu. Strońmy tylko od kofeiny i czarnej herbaty, albowiem podrażniają pęcherz. Wspaniale robi rozcieńczony napój z aronii lub czarnej porzeczki, który dzięki dużej treści witaminy C blokuje mnożenie się bakterii.

Najprościej chronić się przed zakażeniem układu moczowego: - troszcząc się o higienę okolicy ujścia cewki moczowej, - odpowiednio ubierając się w czasie chłodów, unikając przemoczenia i zaziębienia, - systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego przetrzymywania moczu w pęcherzu, - pijąc wystarczająco duże porcje płynów, - przy nawracającym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli na pływalniach a także w wannie z dodatkiem środków pieniących.

Pozostałe artykuły

Jakie są symptomy boreliozy, schorzenie z Lyme

lekarze
W takich sferach Europy, gdzie występują kleszcze, trudno jest się ochronić przed ich ukąszeniem. Do wystąpienia oznak infekcji w większej części przypadków dochodzi po kilku godzinach. W wypadku, gdy kleszcz jest bezzwłocznie usunięty, zakażenie bakterią Borrelia burgdorferi jest ogromnie mało ewentualne.


Źródło: .
2022-04-29 07:01:08