W jaki sposób troszczyć się o zęby, żeby im nie zaszkodzić?

Każdego dnia sięgamy po szczoteczkę jak też pastę do czyszczenia ząbków, robimy parę bezwiednych ruchów po czym wydaje się nam, że w żaden sposób nie można ząbkom zaszkodzić.


Na nieszczęście, takowe myślenie jest niezwykle zgubne - nawet na pozór łatwy a także oczywisty zabieg, jak schludność jamy ustnej, nastręcza sporej wiedzy.
gabinet stomatologiczny wrocław


stomatolog wrocław


Przeczytaj, w jaki sposób prawidłowo dbać o ząbki a także czego powinno się wystrzegać się. Do poprawnej higieny zębów potrzebna jest prawidłowo dobrana szczoteczka. Nie można pokusić się o pierwszą lepszą szczoteczkę, jaką dostrzeżemy na półce sklepowej, a kiedy już ją nabędziemy, wskazane jest pamiętać o jej regularnej wymianie. Jakikolwiek dentysta wrocław zakomunikuje wam, iż szczoteczkę zmieniamy co kwartał, a jeśli jej włoski rozchodzą się prędzej, oznacza to, iż używamy zbyt wielkiej siły szorując zęby. Przy wyborze szczoteczki trzeba mieć na uwadze, iż powinna odpowiednio trzymać się ręki. Wskazane jest także, by włoski były rozmaitej długości.


Jeśli nie mamy problemów dentystycznych, dobieramy szczoteczkę średnią. Miękkie szczoteczki określone są dla osób po zabiegach chirurgicznych. Natomiast twarde szczoteczki nie są zalecane, gdyż mogą pokaleczyć dziąsła. Szczoteczki elektryczne natomiast przeznaczone są dla osób, którym błyskawicznie osadza się kamień. Trzeba mieć na uwadze, że przed kupnem szczotki elektrycznej warto skonsultować się z dentystą, gdyż w tym przypadku wymagana jest całkowicie inna technika czyszczenia ząbków. Dentysta Wrocław pokaże właściwą technikę. Drugą istotną kwestią będzie wybór pasty do zębów.


1 2