Metoda na zdobycie medycznej aparatury

Aparatura medyczna, zatem narzędzia do diagnozowania stanu zdrowia, do terapii jak też rehabilitacji, jest fundamentem funkcjonowania każdej medycznej placówki. Problem w tym, iż koszt zakupu przyrządów jest niezmiernie duży.


Aparaturę medyczną dla prywatnej kliniki bądź na wyposażenie gabinetu lekarskiego można kupić za pieniądze własne posiadacza takowej placówki, z udziałem dotacji celowych z budżetu państwowego, na kredyt bankowy, a również z wykorzystaniem leasingu.


Sad, jabłonie


Pozostałe artykuły

Skomplikowane zabiegi dla zdrowia wykonywane w Poznaniu

monitor komputera
W Poznaniu wykonywane są różne zabiegi specjalistyczne. Jedne z takich zabiegów będą zabiegami refundowanymi, a inne odbywają się na zasadzie zabiegów prywatnych. Naturalnie koszty takich zabiegów będą niezwykle wysokie, jednakże wydaje się, iż sposobność dokonania wyboru co do typu refundacji zabiegu medycznego będzie korzystna dla pacjentów.


sprzęt medyczny


kliniki


Na który typ leasingu najlepiej się w takowym wypadku zdecydować? Leasing umożliwia sfinansowanie zakupu środków na potrzeby firm, instytucji oraz prywatnych osób, bez przymusu lokowania dużych środków finansowych. Gdy nabywamy sprzęt medyczny (zobacz także: Sprzęt medyczny Wrocław) jednakowo jak i w przypadku pozostałych przedmiotów leasingu, istniała będzie konieczność uiszczenia tak zwanego inicjalnego czynszu, co można postrzegać jako własną wpłatę przedsiębiorcy. Leasing sprzętu medycznego możemy przeprowadzić z wykorzystaniem leasingu operacyjnego bądź finansowego. Przeważnie placówki medyczne wybierają przy tym leasing finansowy, gdyż przynosi im możność dokonywania odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu oraz kategoryzowania do kosztów uzyskania zysków części odsetkowej raty leasingowej, co zmniejsza podstawę opodatkowania .
1 2