operowanie chorób oczu laserem

Dziś trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez użycia laserów. Zabieg przy pomocy lasera jest aseptyczny i dokładny, a do zrealizowania operacji zwykle starczy znieczulenie punktowe.


Laserem można korygować defekty wzroku, leczyć kataraktę, jaskrę i schorzenia siatkówki.


Katarakta pomału, jednak nieuchronnie prowadzi do straty widzenia. Laserowe leczenie zaćmy polega na zamianie naturalnej, lecz zmętniałej soczewki na syntetyczną. Najnowszą, najbardziej precyzyjną techniką, jaka dopiero się upowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. W trakcie operacji skalpel i rękę lekarza zastępuje laser, który wykonuje w rogówce porty do wprowadzenia przyrządów, z imponującą starannością oddziela zmętniałą soczewkę od innych tkanek oka, a następnie ją niszczy. Później chirurg przez porty wdraża sprzęt, eliminuje pokruszoną soczewkę i zastępuje ją sztuczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po zabiegu z użyciem lasera nie ma konieczności nakładać szwów, albowiem rana sama zamyka się dokładnie pod działaniem ciśnienia które znajduje się w środku gałki ocznej.


Pozostałe artykuły

Jak dobrze wybrać catering dietetyczny?

ekologiczna zdrowa żywność
Catering dietetyczny, nazywany powszechnie „dietą pudełkową” czy też „dietą z dowozem pod drzwi”, robi się coraz to bardziej popularny. Dlaczego?
1 2