Psychika też przeżywa kryzys

Zaburzenia snu jest to bardzo obszerna grupa, zawierająca w zasadzie wszelkie negatywne symptomy w związkku ze snem. Z jednej strony niebezpieczna jest bezsenność, czyli nierzadko zupełna niemożność zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie także bywa szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, odznaczająca się nagłymi napadami nrkolepsji i zasypianiem w nieoczekiwanych momentach i miejscach. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem podczas snu i jest o tyle niebezpieczne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.


terapia dla par
Psychoterapia par, jak sama nazwa podpowiada, przeznaczona jest dla dwojga ludzi. W przeważającej liczbie są to małżeństwa lub związki partnerskie. Jest wówczas do czynienia z tak zwaną terapią małżeńską. Terapia par to nie jedynie, jak mogłoby się wydawać, terapia skierowana do ludzi w związku. Czynnikiem, który jjest decydujący, nie jest stopień zażyłości pomiędzy danymi osobami, a raczej chęć podjęcia terapii. Celem ogólnym psychoterapii par jest badanie stosunków łączących dwojga ludzi wraz z próbą usunięcia ewentualnych problemów. Na terapię tego rodzaju może się więc wybrać także para przyjaciół czy krewnych, jeśli tylko czują taką potrzebę. Terapia małżeńska oznacza, że koncentruje się na typowych dla par małżeńskich kłopotach, do których należą na przykład problemy na tle seksualnym, rozmaite konflikty czy nuda (dodatkowe informacje).

depresja
Funkcjonujemy pod wielką presją. W pracy nieustannie jesteśmy poganiani przez zwierzchnika. Czujemy również nad sobą nieprzyjemny oddech (ozonator powietrza) konkurencji. W życiu codziennym trosk dostarczają nam najbliżsi. Ciągle jesteśmy niezadowoleni. Podobny tryb życia często bywa przyczyną ciężkich schorzeń na tle psychicznym, choć nikt nie ma zamiaru się do tego przyznać. Musi się zdarzyć coś wyjątkowo poważnego, abyśmy z własnej woli odwiedzili gabinet psychoterapii Wrocław.

Ogólnie zwalczanie depresji istnieje w dwóch rodzajach. W przypadkach zaawansowanych i ciężkich wymagana jest pomoc psychiatry poprzez leczenie farmakologiczne.

Jeżeli czytany artykuł kompletnie Cię wciągnął, to zobacz inny polecany tekst, który także posiada zbliżone informacje na omawiany temat.

W stadiach wcześniejszych jednak często wystarczająca jest psychoterapia. Opiera się ona w dużej mierze na systematycznym kontakcie chorego z terapeutą. Może mieć charakter krótko- lub długoterminowy, zależnie od potrzeb i typu problemu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „psychoterapeuta Kraków” można otrzymać informacje także na temat leczenia depresji za pomocą psychoterapii - odpowiednia strona.
2020-12-21 13:22:04