W jaki sposób wybrać dobre ubrania myśliwskie?

Polowanie to niewątpliwie nie zwykły spacer po lesie. Kilkugodzinne chodzenie może dać się we znaki, jeśli nie założymy należytego, a więc komfortowego ubrania. Nasz sklep to pierwszorzędna odzież myśliwska, która pozwala czuć się wygodnie przez cały dzień!

moro
Fundamentalnym elementem ubioru myśliwego są porządne buty - i nie ma znaczenia tutaj tylko poczucie dyskomfortu, które może się pojawić przy niewłaściwie dopasowanym obuwiu. O wiele większe znaczenie ma bezpieczeństwo myśliwego, który nie może być rozpraszany przez stałe otarcia albo inne tego typu utrudnienia. But musi pozwalać stopie oddychać, a jednocześnie być wodoszczelny, by osoba idąca na polowanie mogła bez kłopotu poruszać się po każdej powierzchni i by wędrówki nie był w stanie przerwać niespodziewany deszcz. Co bardzo istotne, buty proponowane są w wielu fasonach, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jeśli chodzi o spodnie i koszulę, tutaj nie ma większych instrukcji, aczkolwiek ubranie nie powinno przyciągać uwagi zwierząt. Najwłaściwsze są barwy kamuflażowe, czyli zieleń i brąz. Ubranie nie może ograniczać ruchów, a jego materiał musi być trwały i nie szeleszczący, aby nie wystraszyć zwierząt, za którymi się skradamy - już najmniejszy szmer może wywołać u nich przestrach.

Warto też zainwestować w bieliznę termoaktywną, która spełnia swoją rolę w każdych warunkach pogodowych i niweluje pojawienie się nieprzyjemnych zapachów. Nie można też zapomnieć o kurtce, która świetnie ochroni przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Co najistotniejsze, współcześnie produkowane kurtki myśliwskie nadają się na każdą pogodę, toteż wystarczy jeden należyty model. Kurtka musi również dawać właściwy kamuflaż, więc nie może mieć rażących kolorów. Co więcej, wymogiem koniecznym jest jej nieprzemakalność. Ostatni istotny element to ochrona głowy, bez którego nie powinien się obejść żaden myśliwy. Tutaj także warto postawić na komfort oraz jakość, dzięki której niniejsze nakrycie będzie stosowne zarówno na słoneczny, jak też pochmurny dzień.

Odpowiednia odzież myśliwska (odsyłam tutaj) może mieć znaczący wpływ na wynik polowania. Powinna dawać tropicielowi komfort w każdych warunkach atmosferycznych i być funkcjonalna, by mógł skupić się na głównym celu, jakim jest upolowanie zwierzyny.
2018-11-06 07:19:01