Nie daj się pierwszym oznakom depresji, dowiedz się jak z nią wygrać. Zobacz, co można zrobić

Jak jest dobre lato to nie ma co narzekać na nadmiar słońca, gorzej jak nadchodzi okres jesienno-zimowy, bo wtedy rozpoczyna się powolny spadek nastroju. Czasami nie jest jakiś wolny tylko leci na łeb na szyję, jak ciśnienie atmosferyczne. Pogrążamy się więc w przygnębienie, w coraz potężniejszą niechęć do wszystkiego, na nic nie mam ochoty, a życie jawi nam się coraz mocniej jako pasmo cierpień.


smutek
Jeśli aż do tego dojdzie, to warto się zastanowić czy nie doświadczamy początkowych oznak depresji. Ta niebezpieczna choroba dotyka coraz większej ilości osób i jest bardzo groźna dla zdrowia, a również i życia. Zdarza się, że osoby z głęboką depresją popełniają samobójstwo. Wiadomo, już takie skrajne przypadki mają miejsce znacznie rzadziej niż spokojna odmiana depresji, pomimo to warto szybko zauważyć jej pierwsze oznaki, aby móc właściwie działać. Z drugiej strony musimy pamiętać, że zwykłe oznaki przygnębienia to coś zwyczajnego. Zamiast je tłumić powinniśmy je akceptować. Trudno jednocześnie obecnie zgadzać się na smutek, bo wszędzie mamy być szczęśliwi, “happy”, jak wyśpiewuje popularny muzyk Pharell Williams. Pamiętajmy więc, iż każdy z nas doświadcza smutku i nie jest od razu objaw depresji.

Jak więc odróżnić zwykły smutek od pierwszych oznak depresji? To dość łatwe.

Fascynuje Cię taka tematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-depresji/) analogicznych tekstów, gdyż one zapewne również są warte Twojego zainteresowania.

Depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to oznacza, iż nie mamy siły do żadnych czynności, nie możemy podnieść się z łóżka i są to symptomy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, możemy tak to wyrazić metaforycznie, a dotknięta nią osoba odsuwa się od swojego dotychczasowego życia, a nawet przestaje wychodzić z domu. Jak poradzić sobie z depresją? Do łagodnych odmian najbardziej korzystnie stosować naturalne sposoby. Idealnie działa specjalna lampa, kiedy niedobór światła jest tak wielki, że mamy wszystkiego dosyć.

1 2