Niektóre choroby możemy usiłować leczyć na własną odpowiedzialność, kiedy nie mamy czasu na wizytę u lekarza

Zdrowie jest najcenniejszą życiową wartością, o czym zazwyczaj myślimy dopiero wtedy, kiedy dopada nas choroba. I niekoniecznie należy tu myśleć jedynie o poważniejszych dolegliwościach bądź kontuzjach czy złamaniach, ponieważ zwyczajne, ale bardzo mocne przeziębienie może nas szybko unieruchomić w mieszkaniu nawet na parę ładnych dni.

Okazuje się jednak, że wyższa temperatura, suchy albo mokry kaszel i przeokropny ból gardła nie zawsze stają się przekonywającym argumentem to tego, by zarezerwować wizytę u lekarza.
choroba
Zarówno pierwsze, jak i wzmagające się objawy przeziębienia bądź grypy najczęściej usiłujemy leczyć na własną odpowiedzialność. O ile bakterie standardowo pokonuje się antybiotykami, o tyle z zdradliwymi wirusami musimy radzić sobie w kompletnie inny sposób. Gdy jedni zaopatrują się w wirtualnej aptece w produkty firmy Vicks, to pozostali wierzą tylko i wyłącznie w skuteczność babcinych kuracji rodem z poprzedniej epoki. Prawdą jest natomiast fakt, że podczas choroby bierzemy wiele różnych środków, a i pastylek Desmoxan bądź suplementów diety na odchudzanie wcale nie planujemy odstawiać - ciekawostka.

Pozostałe artykuły

Profesjonalne metody terapii nietrzymania moczu

nietrzymanie moczu
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się prawidłowo i nie zwierają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego skutkiem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W rezultacie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi tylko w sytuacjach podwyższonego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a zatem podczas śmiechu, kaszlu, kichania, a również w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych niedyspozycji.


Leczenie ostrego przeziębienia bądź grypy w przypadku naszych pociech jest bardzo delikatną kwestią. Kiedy obydwoje rodzice pracują zarobkowo, a dziadkowie nie mogą pomoc, to sytuacja staje się patowa. Jeśli jednak syn ma z kim zostać, to berbeciowi można podać Xylogel lub wodę morską na uporczywy katar i malinowy syrop na kaszel albo gorączkę - zobacz ten link. Środki dla dzieci mają zupełnie inny skład aniżeli lekarstwa dla osób dorosłych.
1 2