Kiedy powinno się udać się do psychoterapeuty?

Jeżeli masz wrażenie, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, lub czujesz się nim nazbyt przytłoczony, warto zwrócić się o poradę do specjalisty. Rozmowa z postronnym psychoterapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie polepszy twe życie, oraz wspomoże rozwiązywanie niepokojących problemów. Psychoterapeuta to postronna, oraz odpowiednio wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać i umiejętnie wyciągnie wnioski, tak by w sposób szybki, nieskomplikowany a przed wszystkim efektywny zmierzać do wyjścia z kłębiących się problemów. Psychoterapia jest to samodzielna podróż w głąb własnej osobowości. Pomaga dojrzeć i odgadnąć własne postępowania oraz odczucia.
wizyta u psychologa
Kiedy warto wybrać się do psychoterapeuty? Wtedy kiedy osobiste reakcje nas przerastają, na przykład wówczas, gdy nazbyt emocjonalnie odpowiadamy na neutralne sytuacje. W szczególności jeśli powodują one długookresowe odczucie zdenerwowania, przygnębienia a nawet wyrzutów sumienia. Także wtedy kiedy zaskakują nas własne reakcje, przechodzące ze skrajności w skrajność, np. nadpobudliwość przeplatająca się z uczuciem pustki czy smutku. Obniżone poczucie własnej wartości które utrudnia normalne funkcjonowanie czy stwarza trudności w kontaktach z otoczeniem, powinny również zmotywować nas do kontaktu z psychologiem.

Jeżeli masz za zadanie poznać tego typu temat dokładniej i chcesz przeanalizować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści postu, który przeczytasz tutaj.

Jeżeli cierpisz na lęki, długotrwale utrudniające życie, gdy nie potrafisz dać sobie rady z przeszłością i bez ustanku do niej powracasz, potęgując jedynie poczucie niemocy, napięcia bądź złości. Jeżeli cierpisz na problemy natury seksualnej. Kiedy zaznajesz przemocy . Jeśli nie akceptujesz swojego ciała i wciąż dostrzegasz jedynie własne wady. Kiedy cierpisz na długofalową bezsenność oraz nocne koszmary. Także jeżeli chcesz polepszyć swoje życie oraz stosunki z rodzicielami, potomkami czy współpracownikami.


Pozostałe artykuły

Różnice pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą

Lekarzowi możesz zaufać
Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” obecnie nierzadko bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, do kogo zwrócić się po pomoc w zwalczeniu określonego problemu. Często w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń określa coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich wymienionych dziedzin zajmują się tą samą sferą życia człowieka, a mianowicie umysłem. Coraz większa liczba osób szuka profesjonalisty, który udzieli wskazówki jak poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego względu frazy w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są niezwykle chętnie wpisywane w sieci.
1 2