Jakie kupić meble ogrodowe? Na co zwrócić uwagę przy wyborze swojego zestawu meblowego?

Meble ogrodowe muszą przede wszystkim pasować do otoczenia, z jakim będą sąsiadować. Meble zlokalizowane blisko domu powinny stworzyć zgraną całość z elewacją budynku, zaś te blisko roślin powinny wzbogacać ich wygląd. Meble powinny także pasować do klimatu ogrodu. I w tym sensie więc żeliwne meble będą pasować do ogrodów ze strzyżonymi roślinami w stylu klasycystycznym. Nowatorskie formy architektoniczne to natomiast meble proste, minimalistyczne w formie.
ogród
Masywne meble ogrodowe z bali drewnianych będą niezwykle dobrze prezentować się w ogrodzie naturalnym, natomiast fotele z rattanu albo wikliny to najbardziej odpowiedni wybór, jeśli marzymy o śródziemnomorskich klimatach. Dobrze się również wpasowują w otoczeniu jasnych kwiatów, w słonecznych wnętrzach. () Być może żaden styl nie będzie ci się podobał, wybierz wtedy nieskomplikowane meble drewniane, one wpasują się do każdego ogrodu. Prócz wyglądu, najbardziej ważną cechą mebli jest ich użyteczność. Jest czasami tak, że piękne, ozdobne fotele są niezbyt wygodne i ostatecznie jedynie zabierają miejsce w ogrodzie.

Przed kupnem wiec warto wypróbować, jak będą się sprawdzać w codziennym użytkowaniu. Najbardziej korzystnie sprawdzić czy na fotelach komfortowo się siedzi, jak z nich można wstać, należy sprawdzić wysokość stołu, np. czy nie będzie za bardzo niski, a może zbyt wysoki. Ważna jest również jakość wykonania, czy są wytrzymałe i trwałe jak krzesła ogrodowe technorattan (sprawdź ofertę na ), nie posiadają spękań zaś powierzchnia jest gładka. Bardzo istotne jest, aby meble ogrodowe posiadały dużą odporność na wpływ wilgoci. Na rynku możemy spotkać meble zrobione z różnych materiałów, sztucznych tworzyw, żeliwa i stali. Większość ma odpowiednie zabezpieczenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, jednakże wiklinowe i rattanowe meble są przeznaczone jedynie do ogrodu kiedy świeci słońce.


Pozostałe artykuły

Wymarzony ogród

Kiedy postawiliśmy już swój wymarzony dom, powinniśmy zatroszczyć się nie tylko o jego aranżację wewnątrz, ale także na zewnątrz. Chodzi w tym przypadku o piękny i zadbany ogród, który będzie zachwycał wszystkich naszych gości i okolicznych przechodniów. Zadanie nie jest jednak łatwe – jeśli mamy mały ogród, z jednej strony to plus, jako że możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to minus, gdyż przy małej powierzchni nie łatwo zdecydować się na konkretne rodzaje drzew i krzewów – z wielu będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.
1 2