Jakie kwiaty zakupić na cmentarz? Zorientuj się, aby pięknie ozdobić grób

Święto Zmarłych to smutny, ale niezwykły dzień w roku. Wspominamy naszych bliskich, których już nie ma wśród nas. To chwile, które każdy z nas przechodzi inaczej, ale większość wybiera się iść na cmentarz, by zapalić znicze i postawić kwiaty, czcząc wtedy pamięć ukochanych, zmarłych osób. Niejeden z nas myśli, które kwiaty wybrać, by przez długi czas dekorowały grób. Do szczególnie powszechnych zalicza się chryzantema wielokwiatowa. Przeważnie kupujemy ją w donicach, decydując się na ulubiony kolor bądź rodzaj chryzantem, pojawia się ich albowiem każdego roku coraz więcej.

nagrobek
Chryzantema nie tylko ładnie się prezentuje, lecz również jest kwiatem nadzwyczaj odpornym na mróz, o jaki w listopadzie nie jest trudno - wejdź na stronę. Do tego donica z chryzantemami raczej nie może się przewrócić nawet na mocniejszym wietrze. Jest stabilna i wystarczy postawić jedną taką donicę, aby udekorować cały grób. Ludzie coraz częściej wybierają również róże. Jednakże są to kwiaty, które przetrzymają góra kilka dni, a gdy pogoda nie dopisuje, mogą brzydko wyglądać nawet na drugi dzień.

Dlatego, jeśli obowiązkowo chcemy przybrać grób różami, zanieśmy je już w dniu Święta Zmarłych, aby spokojnie dotrzymały późnych godzin. Jeśli grób nie jest kompletnie zakryty płytą, możemy pomyśleć o posadzeniu astrów. Są nad wyraz wdzięczne oraz kwitną przez długi okres czasu, więc będą cieszyć nasze oczy za każdym razem, gdy wybierzemy się na cmentarz. Można także pomyśleć o sztucznych kwiatach. Chociaż nie prezentują się tak, jak żywe, to znacznie przewyższają je swą wytrzymałością.


Pozostałe artykuły

Chryzantemy - piękne i majestatyczne rośliny, uprawiane zarówno w Europie, jak i Polsce.

niesamowity odcień uprawianej chryzantemy
Chryzantemy to kwiaty, które w naszej kulturze są jednoznacznie kojarzone z czasem I listopada. To kwiaty, które w naszej tradycji przede wszystkim przeznaczone są do udekorowania nagrobków na Zaduszki. Niewielu z ludzi ma świadomość tego, że te kwiaty są symbolem słońca, że ich uproszczona wersja mieści się na pieczęci rodziny cesarskiej w Japonii.
1 2