Profesjonalne metody terapii nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się należycie oraz nie zaciskają cewki moczowej. Podyktowane może być także rozciągnięciem pochwy, czego konsekwencją jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W rezultacie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi tylko w sytuacjach podniesionego nacisku wewnątrz jamy brzusznej, a zatem podczas kaszlu, śmiechu, kichania, a również w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych niedyspozycji.

zabiegi medycyny estetycznej
Problem jest ogromnie częstym schorzeniem oraz dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym albo po czasie menopauzy. Jest to grupa ok. 3 do 5 milionów pacjentek w Polsce. W grupie pań po trzydziestce odsetek tenże może wzrastać do 30%, natomiast po pięćdziesiątce – do 60%. Nie kurowane nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z powodu niemiłego zapachu powiązanego z wyciekającym moczem jak też występowania powikłań takich jak: zapalenie dróg rodnych jak też wyprysków skóry krocza. Ustalenie wysiłkowego nietrzymania moczu następuje na podstawie specyficznego wywiadu chorobowego i po wykonaniu badań diagnostycznych. Do zwykle wykonywanych zalicza się testy podpaskowe, jakie umożliwiają ocenę stopnia nietrzymania moczu oraz skuteczności leczenia farmakologicznego jak też fizjoterapii. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie leczenie uzależnień od narkotyków uzależnione jest od szczebla postępu objawów. Jedną z opcji terapeutycznych może być laseroterapia czy nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.


Pozostałe artykuły

Niektóre choroby możemy usiłować leczyć na własną odpowiedzialność, kiedy nie mamy czasu na wizytę u lekarza

tabletki
Zdrowie jest najdroższą życiową wartością, o czym zazwyczaj myślimy dopiero wtedy, kiedy dopada nas choroba. I niekoniecznie trzeba tutaj myśleć jedynie o ciężkich dolegliwościach albo kontuzjach czy złamaniach, bowiem zwyczajne, ale wyjątkowo uporczywe przeziębienie może nas szybko unieruchomić w domu nawet na parę ładnych dni.
1 2