Z jakiego powodu komputerowe badanie widzenia może okazać się niebezpieczne?

Nasz wzrok jest jednym z najbardziej istotnych zmysłów, jednak dla większej części ludzi jest tak oczywisty, że ani wyjątkowo o niego nie troszczą się, ani też nie uzmysławiają sobie, jak wielkie mogą być konsekwencje zupełnej choćby tylko częściowej straty wzroku.


Może do tego dojść ze względu na różne dolegliwości, jednak na szczęście nie zdarza się to zbyt często.
Pogorszenie widzenia tak, całkowita strata już rzadziej.

Pamiętaj, że nasze odsyłacze prowadzą jedynie do w najwyższym stopniu ciekawych stron, na których odnajdziesz tylko przydatne dane.

Jakkolwiek jednak powinniśmy regularnie chodzić na wizyty do lekarza okulisty oraz to tam wykonywać profesjonalne badanie takiego narządu. Paradoksalnie komputerowe badanie wzroku, które przeprowadzane jest bądź to w szkołach, bądź to w specjalnych samochodach (objazdowe badanie widzenia), po którym otrzymuje się komputerowy druk, na podstawie którego kupujemy okulary, może okazać się przyczyną ogromnych problemów. Chodziłoby o to, że tego typu badanie może być tylko i wyłącznie podstawą do kolejnych badań, nie zaś do zakupu jakichkolwiek okularów. Jeżeli to wykonamy, musimy je natychmiast wyrzucić do kosza. Slogan "komputerowe badanie wzroku" bywa często jedynie chwytem marketingowym, a jego wynik powinien być jeszcze zinterpretowany przez odpowiedniego fachowca, czyli lekarza okulistę czy też optometrystę.


badanie wzroku


Dla osób, które nie spotykały się dotąd z takim zawodem, warto wspomnieć, że w granicach jego kompetencji leży badanie oczu jego Pacjentów i także wykonywanie różnego typu badań diagnostycznych. Ma to za zadanie ocenienie stanu zdrowia narządu wzroku oraz ustalenie rodzaju czy też zakresu ewentualnych nieprawidłowości.


1 2