Wycinka drzew, o czym trzeba wiedzieć

Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie obszaru pod inwestycję. Na czym polega praca nad obszarem pod zabudowę oraz kiedy można zdecydować się na takie prace? Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa przebiegała sprawnie i bez przeszkód, konieczne jest wykonanie kilku czynności.

Wycinka drzew
Na początek czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce i wykonanie infrastruktury technicznej na potrzeby budowy. To zdecydowanie najbardziej kosztowna część prac przygotowawczych. Zazwyczaj działka na której ma stanąć inwestycja nie jest ogrodzona, rosną na niej krzewy, drzewa czy trawa. bywa, że nie posiada też doprowadzonej wody i energii. Powinniśmy odwrócić tę sytuację, byśmy mogli rozpocząć budowę. Obowiązkowa jest więc niwelacja terenu. Pod tym słowem kryje się całość prac mających związek z ukształtowaniem terenu.

Jeśli na działce rosną drzewa, należy się zająć ich wycinką. Pozbycie się drzewa bez zezwolenia może sporo kosztować – nawet jeśli drzewo (tanie maszyny stolarskie) stoi na działce należącej do osoby, która je ścięła. Co uczynić aby pozbyć się zbędnego drzewa zgodnie z prawem? Musimy napisać wniosek o pozwolenie na wycięcie. O pomoc w wykarczowaniu terenu pod inwestycję możemy też zwrócić się do firm specjalizujących się w wycinka drzew. Firmy są niezastąpione, szczególnie gdy na terenie rosną wiekowe drzewa w sąsiedztwie zabudowań z sąsiedniej działki. Wtedy zalecana jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A jeśli chcielibyśmy posiadać ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, piękne topole, zdecydujmy się tylko na przycinanie drzew - polecana firma.

1 2