Kilka słów o wprowadzaniu nowych technologii okulistycznych w naszym kraju

Przeróżne zabiegi związane z okulistyką bardzo często są przeprowadzane w technologii 3D. Taki system opiera się na przenoszeniu trójwymiarowego obrazu z okularów mikroskopu na ekran.
okulistyka


gry


zdrowy obiad


W taki sposób można by przeprowadzić dużą część zabiegów okulistycznych, zatem tego typu jak choćby leczenie jaskry, usunięcie zaćmy, przeszczep rogówki czy też zabieg witrektomii. Zdaniem różnych specjalistów, taki system 3D może zapewnić o wiele lepszą wizualizację tkanek i struktur oka, a przede wszystkim znacznie lepszą głębię ostrości. Ponadto w niezwykle komfortowej dla chirurga pozycji podczas przeprowadzania zabiegów, ponieważ w okularach 3D jest on w stanie patrzeć wprost na ekran. Dla lekarza jest to niezwykle ważne, gdyż aż 85 procent chirurgów okulistów skarży się na bóle pleców oraz szyi, a u ponad 70% operatorów pojawiają się one jeszcze przed osiągnięciem 55 roku życia. Kluczowym powodem jest pozostawanie w schylonej podczas operacji pozycji wiążącej się z wpatrywaniem się w mikroskop chirurgiczny.


Aktualnie lekarze zwracają także uwagę na to, że polska okulistyka jest stanowczo nie doinwestowana z powodu spadku w ostatnich latach wyceny używanych metod. Obawiają się, że w tego typu okoliczności w trakcie tylko paru lat okulistyka w naszym kraju nieco podupadnie, gdyż przeróżne nowości technologiczne są kosztowne, a za mniej znaczące pieniądze nie można wykonać niestety więcej.

Następna witryna, która zawiera wiadomości na ten temat da Ci możliwość, by podwoić wiedzę. To istotne, więc idź tutaj stomatologia cichon i znajdź sporo treści.

Ponadto w ślad za tym poziom świadczonych usług musi być niestety trochę gorszy.


1 2