Fototerapia i jej zalety

W ostatnim czasie szczególnie lubiane stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i o wiele większą moc niż normalne lampki. Pomaga w leczeniu depresji spowodowanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie podczas zimy. Deficyt światła może doprowadzać m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
leczenie światłem
Powyższa terapia powinna być stosowana dwa razy dziennie, wtedy przyniesie najlepsze rezultaty. Najwłaściwsze pory to ranek i wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Optymalny czas pojedynczego seansu powinien wynosić mniej więcej godzinę. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi zajęciami, np. czytać książkę nie zapominając, by czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii pomaga nie tylko w wymienionej na wstępie depresji, lecz także może efektywnie oddziaływać w przypadku dolegliwości skórnych oraz krzywicy u dzieci. Jedną z najistotniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla miłośników omawianej tematyki, zawiera pokrewne informacje na to fascynujące zagadnienie - sprawdź tu.

Jest to jednocześnie naprawdę bezpieczny zabieg. Można się z nim też spotkać w licznych sanatoriach lub ośrodkach Spa, w których seanse wykonują kompetentni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, albowiem nie emituje promieniowania UV. Nie można zapomnieć także o atutach związanych z poprawieniem samopoczucia a także zmniejszeniem problemów skórnych. Fototerapia może przynosić naprawdę dobre efekty, jeśli stosuje się ją zgodnie z dyrektywami przez okres około 3 tygodni. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie wywiera wpływu - wtedy należy znaleźć inne wspomagające metody lecznicze, które spowodują pożądaną poprawę - terapia światłem więcej informacji.
Należy pamiętać, iż fototerapii nie można stosować w przypadku osób cierpiących na schorzenia narządu wzroku albo zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło.

Zanim wyłączysz ten komputer, przeanalizuj jeszcze jedną informację, ponieważ naprawdę zalecam to źródło (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/), z tego powodu że ma ono niebywale pomocne dane.

Przeszkodą jest również migrena. Jeżeli jednak wymienione przypadłości nas nie dotyczą, możemy oczywiście stosować zabiegi za pomocą lampy do fototerapii i pozbyć się depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez stałe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .


Pozostałe artykuły

Pewny środek na walkę z depresją zimową

depresja
Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
2020-09-08 07:21:03