Inspirujące sadzenie roślin

Dziś niezwykłym uznaniem w naszym kraju cieszą się ozdobne i egzotyczne rośliny, wśród których bezsprzecznie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane niemałą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny niezwykłe. Wielu zada pytanie odnośnie tego, na czym dokładnie ta oryginalność polega? Są to rośliny ozdobne o kulistym oraz zwartym pokroju. Są wyjątkową ozdobą ogrodu, dlatego poleca się stawiać na egzotyczne gatunki wybieranych roślin.
rozwinięta jagoda kamczacka
Oryginalność jest w cenie, też w sadzeniu

Pozostałe artykuły

Uprawa chryzantem

Jesienny czar chryzantem
Chryzantema to jedyna w swoim rodzaju, popularna roślina ozdobna o ładnych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różnorodne kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.


Okres, gdy dojrzewa jagoda kamczacka, to przełom maj i czerwiec. Wtedy poleca się zwrócić niezwykłą uwagę na dbanie o roślinę oraz dostarczanie jej wszystkich potrzebnych składników, jak i stwarzanie odpowiednich warunków. Ten rodzaj jagody jako gatunek egzotyczny wcale nie jest trudny w uprawie, dlatego nie jest trudno zadbać o niego także zimą. Jej niezwykła odporność na zmienne oraz skrajnie różne warunki atmosferyczne sprawia, że zachęca coraz większą liczbę pasjonatów ogrodnictwa do siebie.

Roślina egzotyczna a drzewa owocowe – wyjątkowość w każdym calu

Jakie drzewa owocowe (jeśli chcesz wiedzieć zajrzyj tu: na temat drzew owocowych w projektoskop) są dziś w niezwykłej cenie? Coraz częściej sadownicy decydują się na oryginalne rozwiązania, i to nie jedynie ze względu na silną chęć wyróżnienia się. Białe i miejscami żółte kwiaty jagody kamczackiej powodują, że staje się szczególną dekoracją każdego ogrodu i sadu. Interesujący kształt owoców różni się od tego, jak prezentuje się klasyczna jagoda, mianowicie jest to spłaszczony walec. Smak jednak jest niezwykle zbliżony do smaku jagody leśnej.
1 2