Zagrożenia mające związek z zaawansowaniem techniki

W obecnych czasach zaawansowanych technicznie, radujemy się dobrodziejstwami bezproblemowej komunikacji. Komputery są z nami na co dzień, a ich odmiany są zadziwiające. Komputerem nie jest już wyłącznie laptop a tym bardziej pecet stacjonarny. Mieszczą nam się one dziś w plecakach i kieszeniach, a do ich obsługi nie potrzebujemy nawet klawiatury, starczy sprawna dłoń, i już posiadamy dostęp do słowa pisanego czy obrazów jak też innych materiałów prywatnych bądź publikowanych w sieci. Praca zawodowa także jest prawie niewykonalna bez udziału komputerów.

Okulista
Rzecz jasna - jak wszystko - i rozwój technologiczny ma swe ciemne strony. Negatywem postępu technicznego jest przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia człowieka na wielu różnych płaszczyznach. Ryzyko to dotyczy kilku części organizmu oraz jego układów. Zazwyczaj kieruje się uwagę na takie niebezpieczeństwa jak uzależnienia bądź problemy z narządami ruchu i kręgosłupem. Rzadko jednak zwracamy uwagę na - wydawałoby się oczywistą rzecz - nasz wzrok. Ludzka biologia w procesie ewolucji nie dostroiła się do wykorzystywania wzroku do patrzenia w monitor wydzielający światło migające. Rezultatem może być wzrost problemów ze wzrokiem.

Jednym z często spotykanych schorzeń jest zaburzenie załamywania się światła na soczewkach - złap promocje na https://www.opticalove.com/pl/soczewki/soczewki-na-dzien-i-noc - oczu, znane pod nazwą refrakcja leczenie polega głównie na zastosowaniu soczewek korekcyjnych w postaci okularów, lub też nowoczesnych szkieł kontaktowych (szerzej w tym temacie: ). Jednakże leczenie wad wzroku może być procesem trudnym. W wypadku poniektórych wad potrzebna jest nawet interwencja chirurga. Jak to zwykle bywa, najlepszym sposobem uniknięcia kłopotów jest profilaktyka. Powinna ona polegać na prawidłowym użytkowaniu komputera. Profesjonaliści twierdzą, że po dłuższej pracy winno się na krótki czas (15 minut) odwrócić wzrok (http://as-med.com.pl/znajdz-lekarza/okulista/) od komputera, skoncentrować go na pejzażu za oknem, lub innym obrazie nie wytwarzanym przez pecet. Elementem profilaktyki jest także regularne badanie wzroku u okulisty. W szczególności istotne jest to u pacjentów po czterdziestym roku życia, bowiem w tym wieku mięśnie oczu w naturalny sposób słabną, co może powodować pogorszenie widzenia.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób można dziś najskuteczniej dbać o swoje oczy i walczyć z wadami wzroku?

okulary
Każdy powinien możliwie jak najskuteczniej dbać o własne zdrowie. Wizyty u lekarzy i w szpitalach bowiem nie należą do przyjemnych, a leczenie niekiedy bywa faktycznie bardzo kosztowne. Jednym z najważniejszych zmysłów człowieka jest rzecz jasna wzrok. Jak w takim razie można współcześnie zadbać o kondycję swoich oczu? Przede wszystkim, regularnie odwiedzać okulistę, który przeprowadzi badanie umożliwiające sprawdzenie ostrości widzenia. W dodatku, jeśli zostały zalecone okulary, należy je zakładać.
2018-10-15 07:19:02