Na czym polega leczenie zgagi oraz jakiego rodzaju mogą być jej symptomy?

Zgaga to dość niemiła dolegliwość, która określana jest jako pieczenie w gardle. Istnieje kilka przyczyn, które mogą spowodować jej powstanie. Może zostać wywołana przez używanie niektórych leków przykładowo takich, które zawierają kwas acetylosalicynowy.
ludzie


Na szczęście przypadłość tę można skutecznie leczyć.


Pojawienie się tej dolegliwości może być też oznaką powstania jakiejś groźniejszej choroby. Możliwe przyczyny to niestrawność lub np. wrzody żołądka. Niezwykle ważna jest prawidłowa diagnoza przyczyn jej zaistnienia. Mogłyby nimi być choroby systemu pokarmowego lub palenie papierosów na czczo. Jeszcze odmienna możliwa przyczyna to zbytnie objadanie się. Tego typu zachowania mogą zwiększyć ucisk przepony na Żołądek. W aptece do kupienia jest bez recepty lek na zgagę i jeśli dysfunkcja ta nie pojawia się za często, to prawdopodobnie nie jest objawem powstania poważniejszej choroby. Jeżeli jednak uczucie pieczenia pojawia się stosunkowo często, należy pójść do lekarza. Takie leki (zobacz rękawice winylowe l) powinny zneutralizować kwas żołądkowy oraz powlec błonę śluzową powłoką zabezpieczającą.


lek na zgagę


Warstwa ta powinna uniemożliwić dotarcie do żołądka kwasu solnego i zmniejszyć ilość obecnych w żołądku gazów. To one właśnie powodują odczucie przejedzenia. Tego typu leki będą skuteczne tylko wówczas, jeżeli nie będą używane doraźnie, to znaczy osoba mająca zgagę powinna przyjąć całe opakowanie.


1 2