Olej i woda kokosowe, czyli które produkty z kokosa musisz posiadać w swoim domu

Kokos ma bardzo dużo zdrowotnych właściwości, dzięki którym naprawdę warto zakupić produkty z niego wytworzone. Przyjrzyjmy się baczniej wodzie oraz olejowi. Dlaczego powinno się je posiadać?
Skład wody z kokosa jest bardzo zbliżony do osocza ludzkiej krwi. Warto zaznaczyć, że nie jest to mleko, lecz woda uzyskiwana z wnętrza zielonego kokosa.

Olej kokosowy
Zawiera kwas laurynowy, a jego występowanie znaczy dobry wpływ na układ immunologiczny. Poza tym spożywanie takiej wody spowalnia starzenie się skóry. Można ją również traktować jako naturalnego pochodzenia izotonik. Doskonale nawodni organizm. Woda jest pełna witamin, w szczególności C a także B1, B2, B3, B5 czy B6. Działa również antyalergicznie, przeciwbakteryjnie oraz antywirusowo. Spożywanie wody z kokosa poprawia przemianę materii, dlatego też wspomaga ona odchudzanie.

Oprócz tego ma niewiele kalorii. Pamiętajmy jednak, że składniki są niezwykle istotne i nie warto nabywać wody pełnej niechcianych dodatków i przede wszystkim cukru.
Kolejnym doskonałym produktem jest olej kokosowy extra virgin - sporo więcej zobaczysz na tej stronie. Zawiera on nienasycone i nasycone (w znacznie większym procencie) kwasy tłuszczowe. Około 50-procentowa zawartość kwasu laurynowego zwiększa odporność organizmu, poza tym działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Co ciekawe kwas znajduje się jedynie w kokosie oraz… mleku matki. Olej można potraktować jako całkowicie naturalny antybiotyk.

1 2