Jaki trening jest w stanie zapewnić rewelacyjną kondycję i piękną sylwetkę? Czy jest taki sposób? Jak najbardziej!

Ten trening jest najlepszy dla kogoś, kto preferuje aerobik oraz pracę na siłowni. Konsoliduje on bowiem trening aerobowy i siłowy. Pozwala więc szybko spalić tłuszcz, co wpływa na lepszą sylwetkę. Stosuje się do niego niezbyt wielkie obciążenia, nie prowadzi więc do jakiegoś dużego przyrostu masy mięśniowej (nie jest to w takiej sytuacji najodpowiedniejsza metoda dla chcących dość mocno powiększyć masę ciała).

Kobieta w trakcie treningu
Trening obwodowy polega na wykonywaniu od 8 do 15 ćwiczeń w konkretnej kolejności - . Ich czas trwania powinien wynosić od trzydziestu do sześćdziesięciu sekund. Pomiędzy ćwiczeniami nie może być przerw, zaś jedyny odpoczynek to czas, który zajmie nam zmiana na kolejne ćwiczenie. Polega to na tym, że robienie ćwiczeń to jeden obwód, po nim przychodzi dłuższa przerwa, która powinna trwać między 2-5 minut. Często przeprowadza się dwa, trzy obwody, ich wykonanie zapewnia intensywny trening o okresie trwania między 30-45 minut. Taki trening (zobacz www.rehafit.org/trening-personalny/trenerzy-personalni/) zapewnia wiele zalet.

Pozostałe artykuły

Kobiet na siłowni

siłownia
Kobiety docierają do najdalszych zakątków świata. Czas sforsować ostatni bastion męskości, jakim jest siłownia. Radzimy, jak bez uszczerbku dla kobiecych kształtów ujędrnić i wzmocnić ciało. Najważniejszą zaletą siłowni dla kobiet jest możliwość uzyskania szybszego spadku tkanki tłuszczowej. Oprócz intensywnego spalania kalorii podczas wykonywania ćwiczeń, siłownia przyspiesza też metabolizm spoczynkowy, który wspomaga automatyczne procesy takie jak oddychanie, trawienie, utrzymanie ciepłoty ciała. To te rzadkie chwile, kiedy nie robiąc nic, również spalamy kalorie!


Co bardzo ważne wzmacnia siłę oraz wytrzymałość. To zawsze ważne, jak pragniemy regularnie ćwiczyć. Jednocześnie istotny jest efekt tych ćwiczeń, a więc jędrne ciało oraz lepsza sylwetka.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na taki wątek, to bez wahania sprawdź to użyteczne źródło (http://zdrowie-legionowo.pl/szkola-rodzenia/) - ono też okaże się godne Twojej uwagi.

Ważną informacją jest to, że ćwiczenia te może wykonywać właściwie osoba w każdym wieku, ponieważ takie zestawy mogą być dostosowane do wieku ćwiczącego, a co najbardziej istotne - jego zdrowia a także kondycji.
1 2