Obecnie niezwykle duża wagę przykładamy do nienagannego wyglądu. Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest pierwsze wrażenie, w związku z tym coraz częściej decydujemy się na zabiegi, które są w stanie poprawić stan naszej skóry. Poprawa urody kojarzy się z interwencją chirurgiczną, co nie wydaje się zbyt przyjemne. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest z całą pewnością mezoterapia. Na czym polega i z jakimi problemami pozwala sobie radzić?
Mezoterapia to głównie zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy zregenerować skórę. Wachlarz zastosowań jest jednakże bardzo szeroki, i oprócz poprawienia elastyczności lub zapobieganiu starzeniu się skróty, okazuje się doskonały również w walce z
wypadaniem włosów i działa przeciwtrądzikowo. Jeśli zostanie użyta fosfatydylocholina, czyli środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej, mezoterapia pomoże też w zwalczaniu cellulitu.
Dodatkowo zabieg może zmniejszyć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzaniu w naskórek różnych składników aktywnych, przykładowo kwasu hialuronowego, witamin czy
aminokwasów. Małe dawki wprowadzane są pod skórę za pomocą igiełek, które utworzą kanaliki. W nich właśnie następuje natychmiastowe wchłanianie substancji. W tym momencie rozpoczynają one swoje działanie.
Zabieg nie jest bolesny, przypomina trochę pobranie szczepionki, jednakże istnieje możliwość znieczulenia skóry, wtedy jest on zupełnie bezbolesny.
Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie posiadają one tradycyjnego, ostrego zakończenia, natomiast wtrysk znajduje się z boku (najlepsze kaniule w Internecie). Wykorzystanie tej igły zmniejsza ryzyko
zakażeń i sprawia, że zabieg jest naprawdę szybszy oraz dokładniejszy. Jak przeprowadzany jest zabieg? Po pierwsze brane pod uwagę są wszystkie możliwe przeciwwskazania. Z mezoterapii musi zrezygnować osoba cierpiąca na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę lub trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie do przeprowadzenia zabiegu, należy na tydzień przed nim przestać stosować Aspirynę albo inne środki, które zmniejszają krzepliwość krwi.