Co należy wiedzieć dotyczące opieki paliatywnej i hospicyjnej?

Wiele osób zajmujących się ciężko chorymi najbliższymi nie ma możliwości, by zagwarantować im właściwe warunki. Z tego względu namyśla się nad innymi wyjściami, do jakich zalicza się opieka paliatywna i w hospicjach. Co trzeba wiedzieć w temacie takich świadczeń?
dziadkowie
Ich główną intencją jest polepszenie jakości życia chorego oraz odciążenie rodziny, która dotychczas zajmowała się pacjentem. Chory na ogół wymaga nieprzerwanej opieki, a na stałe zaangażowanie pielęgniarki nie każdy może sobie pozwolić. Hospicjum Katowice www.hospicjumkatowice.pl/ zaopiekować się cierpiącą osobą i przynieść ulżyć jej w cierpieniach, nie tylko tych bólowych, ale także powiązanych z samym strachem przed zagrażającą życiu chorobą.

Pozostałe artykuły

Kiedy powinniśmy szybko pójść do okulisty i jakiego rodzaju badania może on zlecać?

okulistyka
Nie trzeba żadnego człowieka przekonywać, jak niezwykle istotny narząd to oczy i jak może wpływać negatywnie na życie nieprawidłowe ich funkcjonowanie. Jeżeli u siebie zauważymy jakieś dysfunkcje ostrości wzroku albo dolegliwości bólowe narządów wzroku czy zwężanie pola widzenia, to pilnie powinniśmy wybrać się do okulisty.


Opieka paliatywna może występować w 3 formach. Pierwszą jest forma stacjonarna, jaka polega na przyjęciu pacjenta do hospicjum, przeznaczona nade wszystko dla osób mających najcięższe objawy choroby i nie posiadających żadnych nadziei na poprawę. Druga forma to hospicjum domowe. Chory zostaje w domu, lecz korzysta ze świadczeń grona specjalistów – w tym lekarzy i pielęgniarek, a także fizjoterapeutów lub psychologów. Przychodzą do domu zależnie od potrzeb pacjenta, sprawując nad nim niezbędną opiekę. Poradnia medycyny paliatywnej natomiast nakierowana jest na osoby, które mogą samodzielnie się poruszać, a ich stan jest stabilny.
1 2