Co należy wiedzieć dotyczące opieki paliatywnej i hospicyjnej?

Wiele osób zajmujących się ciężko chorymi najbliższymi nie ma możliwości, by zagwarantować im właściwe warunki. Z tego względu namyśla się nad innymi wyjściami, do jakich zalicza się opieka paliatywna i w hospicjach. Co trzeba wiedzieć w temacie takich świadczeń?
dziadkowie
Ich główną intencją jest polepszenie jakości życia chorego oraz odciążenie rodziny, która dotychczas zajmowała się pacjentem. Chory na ogół wymaga nieprzerwanej opieki, a na stałe zaangażowanie pielęgniarki nie każdy może sobie pozwolić. Hospicjum Katowice to najlepszy sposób, aby zaopiekować się cierpiącą osobą i przynieść ulżyć jej w cierpieniach, nie tylko tych bólowych, ale także powiązanych z samym strachem przed zagrażającą życiu chorobą.

Pozostałe artykuły

Nowotwór nie patrzy na lata

stetoskop lekarza
Każda choroba dziecka, czy to zwykłe przeziębienie, czy silne zapalenie płuc spowoduje, że trudno jest się pogodzić z jego cierpieniem oraz równocześnie rodzic wyrzuca sobie, iż musi się nim wspanialej opiekować oraz lepiej o niego troszczyć się. Mimo wszystko co innego jest, kiedy wiemy, że dziecko za kilka dni powróci do pełni sił, a zupełnie co kolejnego jest, kiedy wiemy, iż jego choroba to coś znacznie cięższego, a walka z nią nie będzie aż tak wyrównana jak byśmy pragnęli oraz niekoniecznie wszystko może się przechylić na naszą stronę.


Opieka paliatywna może występować w 3 formach. Pierwszą jest forma stacjonarna, jaka polega na przyjęciu pacjenta do hospicjum, przeznaczona nade wszystko dla osób mających najcięższe objawy choroby i nie posiadających żadnych nadziei na poprawę. Druga forma to hospicjum domowe. Chory zostaje w domu, lecz korzysta ze świadczeń grona specjalistów – w tym lekarzy i pielęgniarek, a także fizjoterapeutów lub psychologów. Przychodzą do domu zależnie od potrzeb pacjenta, sprawując nad nim niezbędną opiekę. Poradnia medycyny paliatywnej natomiast nakierowana jest na osoby, które mogą samodzielnie się poruszać, a ich stan jest stabilny. www.hospicjumkatowice.pl/
1 2