Bieżąca kondycja sektora kwiatów

W chwili obecnej na rynku kwiatowym można dostrzec wiele ważnych trendów. Po pierwsze coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, zaś kwiaty żywe tracą na znaczeniu. O tym dlaczego tak się dzieje, oraz jakie są widoki na najbliższe lata, można przeczytać w poniższym artykule.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów
Jeszcze kilkanaście lat temu rynek kwiatów doniczkowych rozwijał się całkiem dobrze. Goździki czy gerbery były jednymi z popularniejszych kwiatów, z kolei kwiaty sztuczne nie miały większego udziału w rynku. Było wiele przyczyn takiego stanu rzeczy – handel z Azją nie był tak silnie rozwinięty, a sama jakość kwiatów pozostawiała wiele do życzenia. Wystarczy wspomnieć, że od razu na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że kwiat jest sztuczny. Kupujący wybierali je zatem niechętnie i kupowali prawdziwe kwiaty.

Pozostałe artykuły

Uprawa chryzantem w Praszce – znakomite miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia sugestii odnoszącej się do jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Prawie każda jednostka marzy o własnym ogrodzie lub działce. Jest to przeważnie miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i spokojem, w którym można skryć się na chwilę. Ale by móc skorzystać z chwili relaksu w ślicznym otoczeniu znaczące jest, aby na początku dobrze je zagospodarować i właściwie o nie zadbać.


Jednakże przez minione lata sytuacja mocno się zmieniła. Ściągnięcie rzeczy z Azji, a głównie z Chin jest bardzo proste. Poza tym znacznej poprawie uległa cena i jakość kwiatów sztucznych. Jak mówi nam właściciel przedsiębiorstwa Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: - Chińscy producenci zdecydowanie postawili na jakość i w wielu przypadkach nie można powiedzieć o tzw. chińskiej tandecie.

Patrząc na wiele różnych sztucznych kwiatów często stosunkowo trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka czy są to prawdziwe kwiaty, czy też sztuczne.

Nie sądzisz, że to jest bardzo dobry moment, żeby uzyskać zupełną gwarancję, że opublikowane informacje są prawdziwe? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj serwis (https://www.ogrodymaskulanis.pl/aranzacja-ogrodow-wroclaw/) tutaj.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów
Chińczycy postawili na dostarczenie jak największego wyboru. Dlatego poza chętnie kupowanymi odmianami jak róże, anturium, gerbery kupimy także sporo sztucznych liści i dodatkowych akcesoriów. Tak ogromny wybór powoduje, że wiele stroików i kompozycji robionych jest ze sztucznych kwiatów. Ludzie chętnie je kupują, gdyż dobrze się prezentują, koszty są podobne do żywych kwiatów a nie padną one po paru latach.

Bieżące trendy pokazują, że przez następne lata sekto kwiatów sztucznych będzie nadal się rozwijał, a sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie się pogarszać. kwiaty (więcej dowiesz się na tej stronie)
Zainspirowane przez: fh-akces.pl
Autor: Iwona Leciejewska
2021-10-13 07:01:06